Wpłynęło prawie 80 wniosków

fot. pixabay
Od kilku tygodni każdy mieszkaniec Sochaczewa, który chce poddać swojego kota lub psa sterylizacji albo kastracji może to zrobić bezpłatnie. Ratusz realizuje w ten sposób jeden ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez miesiąc do urzędu miasta wpłynęło niemal 80 wniosków.

Akcja adresowana do mieszkańców Sochaczewa będzie prowadzona do końca tego roku lub do wyczerpania puli pieniędzy przeznaczonej na ten cel. A celem akcji jest kontrola populacji i zapobieganie bezdomności zwierząt. Na zabiegi dla czworonogów wydzielono w sumie 30 tys. zł. Kwota ta wystarczy na wykonanie około 120 zabiegów (koszt jest uzależniony od rodzaju zabiegu, płci i wagi zwierzęcia). Na zlecenie UM przeprowadzi je Przychodnia Weterynaryjna VetPlanet s.c. z siedzibą w miejscowości Rozlazłów 31B.

Wnioski są przyjmowane do 30 września br. Jak informują, prowadzący program, pracownicy Wydziału Infrastruktury Miejskiej przez pierwszy miesiąc naboru wpłynęło w sumie 78 wniosków, z czego 64 zostały złożone prawidłowo, dziesięć było niekompletnych, wystawiono także cztery odmowy, bowiem wnioskodawcy nie byli mieszkańcami miasta. W przypadku niekompletnych wniosków zwrócono się z prośbą o ich uzupełnienie, to jest dołączenie pierwszej strony ostatniego zeznania PIT37, które wskazuje, że wnioskodawca jest mieszkańcem Sochaczewa, tu zostawia swoje podatki przeznaczane potem np. na remonty dróg i chodników, utrzymanie bibliotek czy basenu.

Każdy właściciel zwierzęcia może zgłosić do programu nie więcej niż jednego podopiecznego. Psy i koty muszą mieć co najmniej 6 miesięcy, aby były poddane zabiegowi. W przypadku pozytywnie rozpatrzonych wniosków urząd miejski wystawia, ważną dwa miesiące, pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. W tym okresie należy umówić termin wizyty w przychodni weterynaryjnej. Co warto podkreślić, opiekunowie ze swoimi podopiecznymi będą musieli odwiedzić VetPlanet trzykrotnie (zabieg, zdjęcie szwów, wizyta kontrolna). Przed zabiegiem każde zwierzę zostanie zbadane. W przypadku suczek i kotek sterylizacji można dokonać jedynie dwa miesiące przez lub po rui. Program nie obejmuje też tzw. sterylizacji aborcyjnej. Druk wniosku można pobrać ze strony Sochaczew.pl, z zakładki Nasze Zwierzaki.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz