Wpiszą budżet do budżetu.

Reklamy

SOCHACZEW Po roku przerwy miejski samorząd przymierza się do realizacji projektów, które zwyciężyły w ostatniej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że ich realizacja w tym roku został zawieszona w związku z wprowadzeniem przez samorząd Sochaczewskiej Tarczy Antykryzysowej.

Radni na prośbę burmistrza zdecydowali, że mając do wybory wydatkowanie 1,2 miliona złotych na finansowanie projektów SBO lub ratowanie miejsc pracy w Sochaczewie, wybrali to drugie. Zaznaczono jednocześnie, że realizacja tych projektów zostanie przesunięta o rok i wykonana w 2021 roku. I nic w tej sprawie się nie zmieniło.

Wszystkie projekty są wpisane do przyszłorocznego budżetu, a to między innymi modernizacja obiektów sportowych w Chodakowie, nowe parkingi i chodniki przy SCK w Boryszewie oraz Szkole Podstawowej numer 6, dzielnicowe ogrody sensoryczne – zapewnia Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Dodajmy, że w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego planowane są inwestycje na łączną kwotę 1 200 000 zł. Wśród tak zwanych projektów dużych zamierzano wybudować parking i chodnik przy Szkole Podstawowej nr 6, a koszt tej inwestycji oceniono na 125 000 zł. Kolejnymi dużymi projektami miały być modernizacja obiektów sportowych przy ulicy Chopina, na co planowano przeznaczyć pół miliona złotych, oraz modernizacja parkingu i chodników przy SCK, ul. 15 Sierpnia za 150 000 zł.

Natomiast wśród projektów małych znalazło się siedem inwestycji. Był to zakup pięciu defibrylatorów, na co planowano przeznaczyć 48 000 zł, doposażenie Ogródka Jordanowskiego – Integracyjnego Ogrodu Zabaw i Sportu przy Al. 600-lecia w elementy do zabawy – 72 000 zł, gry chodnikowe – 30 000 zł, dzielnicowe ogrody sensoryczne – 100 000 zł, bezpłatna sterylizacja psów i kotów – 30 000 zł, modernizacja placu zabaw w Malesinie – 20 000 zł oraz cykl koncertów „Rozmowy z Chopinem i historią” – 20 000 zł.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz