Wójt wręczył stypendia.

Jak zwykle po pierwszym półroczu roku szkolnego, w gminie Rybno wręczane były stypendia uczniom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie. W tym roku zdobyło je 9 uczniów za wyniki w nauce i jedna osoba za osiągnięcia sportowe. Dyplomy i nagrody uczniom wręczał Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Uroczystość odbioru stypendiów wójta odbyła się we wtorek 16 lutego w sali sesyjnej Urzędu Gminy Rybno. Niestety z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, zabrakło tradycyjnej uroczystej oprawy z udziałem radnych i rodziców. Nie było też tradycyjnego poczęstunku dla dzieci.

Na uroczystości byli tylko wyróżnieni uczniowie oraz nauczyciele. Nie zabrakło oczywiście Damiana Jaworskiego – wójta gminy Rybno, który wręczał uczniom stypendia naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia sportowe, które zostały uzyskane w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020-2021.

W klasach IV-V stypendia otrzymali: Oskar Górecki, Magdalena Mazgaj, Natalia Kacperska i Lena Bartosiak. Natomiast w klasach VI-VII wyróżnili się najlepszymi wynikami w nauce: Roksana Wasilewska, Oliwia Szymańska, Nikola Rześna, Michalina Stobnicka i Maja Szymańska.

Za sukcesy sportowe i osiągnięcia w tej dziedzinie wyróżniona została Roksana Wasilewska. Dziewczynka zdobyła dwa stypendia – za bardzo dobre wyniki w nauce oraz zdobywając uznanie za swoje osiągnięcia sportowe.

Ten semestr był wyjątkowo trudny, gdyż większość nauki odbywała się w systemie zdalnym, co powodowało, że uczniowie sami musieli wykazać się zdyscyplinowaniem i pasją w uczeniu się. Sukces uczniów to również ogromne osiągnięcie nauczycieli i rodziców, którzy potrafili dzieci zmobilizować do nauki.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz