Wkrótce koniec wakacji. Policjanci sprawdzają oznakowanie w rejonach szkół.

Sochaczewska drogówka sprawdza oznakowanie w rejonie szkół i placówek oświatowych na terenie całego powiatu sochaczewskiego. Dzieciom i młodzieży zostało ostatnie kilkanaście dni wakacji. Dzięki działaniom policjantów, ich droga do szkoły będzie bardziej bezpieczna.

Wyznaczeni policjanci z sochaczewskiej drogówki sprawdzają oznakowanie w rejonie szkół na terenie całego powiatu sochaczewskiego. Mundurowi zwracają uwagę przede wszystkim na widoczność pasów na jezdni oraz stan i widoczność znaków drogowych ustawionych przy placówkach oświatowych. Za kilkanaście dni Państwa dzieciom kończą się wakacje, dlatego policjantom zależy, by droga do szkoły była jak najbardziej bezpieczna.

Funkcjonariusze podczas kontroli zauważyli, że kilka znaków w rejonie szkół częściowo zasłaniają gałęzie drzew, znaki są odwrócowne w drugą stronę lub brakuje tzw. „Agatek”. Zwrócono również uwagę na widoczność pasów na jezdni. Wszystkie wnioski zostaną przekazane zarządcom dróg, by podjęli działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz