Witamina C dla urody.

Witamina C odgrywa kluczową rolę w procesie tworzenia włókien kolagenowych, jej niedobór skutkuje zaburzeniem syntezy kolagenu, co przejawia się spadkiem elastyczności i jędrności skóry.
Naczynka włosowate stają się kruche, powstają małe mikrowylewy pod skórą. W ciele człowieka witamina C pełni rolę antyoksydanta, szczególnie efektywne działanie wykazuje w połączeniu z cząsteczką witaminy E. Taki tandem po zderzeniu z wolnymi rodnikami nie ulega zniszczeniu. Witamina C działa ochronnie, zmniejsza rumień, działa rozjaśniająco i dlatego doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery naczyniowej i z trądzikiem różowatym.
Witamina ma jednak pewne wady. Kwas askorbinowy jest związkiem niestabilnym; włączony do emulsji czy kremu szybko ulega utlenianiu, powoduje zmianę barwy z białej na beżową. Jest wrażliwy na wpływ temperatury i promieni UV. Poza tym jako związek rozpuszczalny w wodzie słabo przenika przez warstwę rogową skóry. Naukowcy zmodyfikowali witaminę C tak, aby zapewnić większą stabilność i lepsze przenikanie związku.
Tak przygotowana witamina jest wykorzystywana w kosmetyce. Po odpowiednim przygotowaniu skóry aplikuje się witaminę C. Takie zabiegi wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Aby odnowić i wzmocnić skórę przed zbliżającym się latem, jest to najlepsza pora na wykonanie zabiegu z witaminą C.
Po wyczerpującej zimie i wyjałowieniu organizmu z witamin wskazane jest dostarczenie witaminy C w żywieniu. Zaleca się spożywanie produktów bogatych w witaminę. Dwie cytryny dziennie to bardo dobry pomysł na jej źródło. Włączenie tabletek witaminy C do codziennego jadłospisu przynajmniej przez najbliższy miesiąc, wzmocni odporność, oczyści organizm   i poprawi naszą urodę. Zapraszam na zabiegi z witaminą C.
Hanna Kasztelan
fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz