Wirus zastopował inwestycje.

W poprzednim wydaniu Expressu Sochaczewskiego informowaliśmy o mającym się zacząć 16 marca remoncie ulic Trojanowskiej i Głowackiego. Jednak w ostatniej chwili wykonawca robót, którym jest firma Strabag, poinformował, że roboty zostały wstrzymane ze względu na z zalecenia służb sanitarnych dotyczące ograniczania kontaktów międzyludzkich do niezbędnego minimum.

Do rozpoczęcia prac potrzebna jest pełna obsada pracowników, a z tą wykonawca robót najwyraźniej ma problem. I stąd konieczności przesunięcia prac i wyznaczenia nowych terminów. Jednak firma zastrzega, że i one, gdyby doszło do zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej mogą ulec zmianie.

Gdyby jednak do tego nie doszło prace na ulicy Trojanowskiej od skrzyżowania z ulicą Przylasek do granic miasta rozpoczęłyby się 23 marca. A to oznacza, że na czas remontu kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Dla pojazdów o masie do 10 ton objazd został wyznaczony w ten sposób, że jadąc od miasta w kierunku miejscowości Kożuszki Parcel należy skorzystać z ulicy Trojanowskiej, skręcić w lewo w Łąkową przechodzącą dalej w Młynarską. Tuż przed młynem Repsza i zajezdnią autobusową należy skręcić w prawo w ulicę Podgórną biegnącą do miejscowości Orły Cesin. Na końcu drogi, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i w ten sposób dojedziemy do miejscowości Nowe Mostki, gdzie można skręcić w prawo na Kożuszki (Błonie, Warszawę) lub w lewo na Żelazową Wolę (trasa na Leszno, Warszawę). Taki sam objazd obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Z kolei objazd dla pojazdów powyżej 10 ton wygląda następująco: jadąc od strony Chodakowa Al. 600-lecia kierowcy przecinają prosto skrzyżowania z ulicami Staszica i Trojanowską, z Pokoju i dalej skrzyżowane z Warszawską. Muszą dojechać do ronda u zbiegu Licealnej, Towarowej i Żyrardowskiej, skręcić na wiadukt kolejowy i po dotarciu do ronda skręcić w lewo na Warszawę, albo w prawo na Poznań czy Płońsk. Taki sam objazd obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Dzień po rozpoczęciu prac na Trojanowskiej, czyli 24 marca, Strabag zamierza przystąpić do przebudowy ulicy Głowackiego. W tym przypadku objazd do miejscowości Czyste wyznaczono poprzez drogę krajową nr 92, czyli dawną „dwójkę”. Jadąc od miasta czy Poznania, na rondzie przy centrum handlowym Sonata należy skierować się na Warszawę. Około kilometra dalej, tuż za stacją benzynową skręcić w prawo i drogą gminną dojedziemy do wsi Czyste, a dalej do Ignacówki czy Kaźmierowa.

opr. Jerzy Szostak

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz