Wirtualny Janko Muzykant.

fot. archiwum
Reklamy

SOCHACZEW Doświadczenia nabyte podczas grudniowego festiwalu chopinowskiego Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie chce wykorzystać przy kolejnej imprezie organizowanej online. Tym razem będzie to XIX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy ,,Janko Muzykant”.

Przy wsparciu ratusza sochaczewska szkoła muzyczna pod koniec ubiegłego roku z powodzeniem zorganizowała pierwszy tego typu festiwal przeprowadzony zdalnie. To niewątpliwie otworzyło drogę do kolejnych wydarzeń artystycznych realizowanych w tej samej formule. Konkurs „Janko Muzykant” odbędzie się w dniach 22-25 marca.

W konkursie mogą wziąć udział skrzypkowie urodzeni po 31 grudnia 2002 r. Tak jak w festiwalu chopinowskim, należy przesłać do organizatorów film z nagraniem programu konkursowego. Plik powinien być oryginalny, bez korekcji obrazu i dźwięku, i przedstawiać całą sylwetkę wykonawcy. Zgłoszone programy oceni komisja konkursowa. Pracom jury przewodniczyć będzie utytułowana skrzypaczka i pedagog prof. Magdalena Szczepanowska. Listę nagrodzonych poznamy 26 marca.  Koncert laureatów obejrzymy 28 marca na kanale YouTube i Facebooku PSM, oraz Facebooku Miasta Sochaczew.

Warto przypomnieć, że pierwszy konkurs skrzypcowy odbył się w 2000 roku i miał charakter wewnątrzszkolny.  Od 2001 do 2009 roku odbywał się jako konkurs ogólnopolski, a później zyskał rangę międzynarodowego i tak jest do dziś. Koordynatorem wydarzenia jest Marita Uhlig, obecnie wicedyrektor PSM.

Organizatorem konkursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna, a partnerem projektu Urząd Miejski w Sochaczewie. Szczegółowy regulamin konkursu oraz wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej placówki: www.psmsochaczew.weebly.com w zakładce konkursy.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz