Wirtualny Dzień Dziecka.

SONY DSC

Jeszcze w marcu nikt nie zakładał, że tradycyjny rodzinny piknik dla najmłodszych mieszkańców Sochaczewa nie dojdzie do skutku. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa trzeba było go odwołać i z Parku Garbolewskiego przenieść do internetu. I właśnie tam odbędzie się tegoroczny sochaczewski Dzień Dziecka.

Na zamówienie Urzędu Miejskiego przygotowane zostało premierowe i w pełni autorskie przedsięwzięcie pod hasłem „W wirtualnej krainie przygód”. Będzie ono dostępne na stronie miasta Sochaczew na facebooku przez siedem dni, począwszy od 31 maja (od godz. 15.00). Jest to blok filmowy składający się z sześciu części.

– Każda z nich to nowość, niepublikowana nigdzie dotąd, będąca materiałem stworzonym specjalnie dla Sochaczewa. Pozwoli on widzom poczuć się trochę jak w „Artystycznych Kramnicach”, trochę jak w Sochaczewskim Centrum Kultury lub na spektaklu teatralnym. Liczymy, że przygotowane prezentacje zrekompensują maluchom fakt, iż tym razem nie możemy z nimi spędzić aktywnego dnia w parku Garbolewskiego. – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. Jak dodaje, władze miasta uwzględniając fakt, że nadal zamknięte są kina czy sale zabaw, postanowiły przygotować dla dzieci i rodziców propozycję w pełni bezpieczną, ale też wyjątkowo interesującą.

Składać będą się na nią: zajęcia muzyczne Katarzyny Orlińskiej  „W krainie dźwięku i koloru”,  pokaz w wykonaniu Heweliuszy Nauki „Hydrozagadka – czyli pozytywnie o laniu wody”, spektakl „Ostatnie drzewo” w wykonaniu Teatru Conieco oraz zajęcia gordonowskie z Magdaleną Jaworską. Do tego dojdzie Teatr Pod Orzełkiem i jego „Wyspa pacynek”. Zobaczymy również multimedialne prezentacje poświęcone pracowniom dziecięcym w SCK. Obejmą one prezentacje Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Folklorek, Zespołu Tanecznego Abstrakt, Zespołu Tanecznego Smile Crew, formacji Open Day Junior, pracownie plastyczne, a także prezentację uczestników zimowych warsztatów artystycznych.

– Przygotowany przez nas pakiet będzie dostępny do soboty 6 czerwca. Oczywiście nie trzeba oglądać go jednorazowo, zachęcamy wręcz do podzielnia go na odcinki – dodaje Joanna Niewiadomska-Kocik.

opr. Jerzy Szostak

Fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz