WIOSENNA ODNOWA SKÓRY.

Wymiana komórek to proces ciągły. Komórka skórna tworzy się w dolnej części naskórka, wędruje w górę przez tę warstwę, obumiera i zostaje zdarta. Ściera się w normalnym zużyciu, na przykład pod ubraniem, i jest zastępowana przez nowo przybyłe komórki, które mają za sobą tę samą drogę.

Wymiana komórek, tak jak wszystkie procesy naszego organizmu, spowalnia się, poczynając od wieku dwudziestu lat. W młodości wędrówka z dolnych warstw naskórka do odpadnięcia z jego powierzchni zajmuje komórce około dwudziestu ośmiu dni, w wieku średnim – zajmuje około siedmiu do dziesięciu dni dłużej.

Półtora dnia zdaje się nie robić wielkiej różnicy, jednak dla martwej komórki nieustępliwie dążącej do powierzchni skóry jest to wystarczająco dużo czasu, żeby wyschnąć na wiór i pomarszczyć się na brzegach. To dlatego dojrzała skóra tak często bywa szorstka w dotyku. Natomiast nieregularna powierzchnia, jaka tworzy się na skutek tych łuszczących się komórek, odbija także światło pod różnym kątem, przez co skóra wydaje się matowa i ziemista, a zmarszczki mimiczne wyróżniają się pomiędzy maleńkimi pęknięciami w powierzchni.

Aby nie osłabiać naturalnej zapory, należy pozbywać się owych martwych komórek.

Natomiast, aby zastąpić stare komórki, naskórek nasila wytwarzanie nowych. Naturalny wysiłek organizmu mający na celu dotrzymanie tempa wzmożonemu pozbywaniu się martwych komórek, przyspiesza powstawanie zdrowych. Stosowanie środków złuszczających w celu zwiększenia tempa wymiany komórek do bardziej młodzieńczych wyników jest najlepsze, co można zrobić, żeby poprawić wygląd skóry. Jest to również krok najszybciej przynoszący widoczne rezultaty, dlatego że usunięcie szorstkich komórek niemal natychmiast poprawia koloryt i konsystencję skóry.

Złuszczanie poprawia także czasowo krążenie krwi, dzięki czemu skóra wygląda jaśniej. Skóra zaraz po zbiegu złuszczenia dosłownie jarzy. Cierpiący na trądzik ze zdumieniem stwierdzają, że przy regularnym stosowaniu złuszczenia nie tylko znikają ich zmarszczki i bruzdy, ale także mają znacznie mniej wyprysków. Zaburzona produkcja komórek skórnych jest jedną z przyczyn powstawania wągrów i zaskórników zamkniętych, zwiastunów trądziku.

Złuszczanie wspomaga również wytwarzanie kolagenu głęboko w skórze, dlatego złuszczanie nie tylko wygładza zmarszczki, ale poprawia sprężystość skóry.

Jeżeli dobrze dobierze się produkty do pielęgnacji skóry, to wrażenie odmładzania można podtrzymywać bez końca. Autentyczną stymulację odnowy komórek można zafundować skórze, korzystając z produktu leczniczego, który zawiera jeden lub więcej kwasów stosowanych raz dziennie. W celu rozruszania skóry na dobry początek procesu lub od czasu do czasu, żeby doświadczyć spektakularnej poprawy, zróbmy kosmetyczny zabieg złuszczający twarz. Kosmetyczka w sposób bezpieczny zastosuje bardziej skoncentrowany preparat złuszczający niż te dostępne w większości produktów pielęgnacyjnych, przeznaczonych do użytku konsumentów.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz