Widownia wychodzi z ziemi.

SONY DSC

Budowa nowego amfiteatru w chodzi w kolejną fazę. W ubiegłym tygodniu przystapiono  do montażu pierwszych fragmentów widowni nowego amfiteatru.

Widownia pomieści 894 widzów. Do tego dojdzie około 2 tysięcy miejsc stojących. Ocenia się jednak, że ze względu na ukształtowanie terenu i położenie sceny w niecce widowiska, w nowym amfiteatrze będzie mogło zmieścić się dużo więcej osób. Na widownię będzie można wchodzić zarówno od strony ulicy Traugutta, jak i od ulicy Podzamcze.

Przy okazji dodajmy, że trwają również ostatnie prace związane z montażem szalunków pod ścieżkę spacerową, która będzie jednocześnie dachem amfiteatru. Sam amfiteatr ma mieć 6 m wysokości, 12,5 m szerokości, a wraz ze ścieżką spacerową biegnącą po jego dachu, od ulicy Traugutta w dół, w kierunku bulwarów, aż 141 m długości. Warto także wspomnieć o tym, że powstający na Podzamczu amfiteatr będzie jednym z najpiękniejszych tego typu obiektów nie tylko na Mazowszu, ale i w Polsce. Jego projektant, którym jest czołowe europejskie biuro architektoniczne – Heinle, Wischer und Partner Architekci zaprojektował go tak, aby nie tylko wkomponowywał się w otoczenie, ale przede wszystkim, w przeciwieństwie do nieistniejącej już muszli, nie przesłaniał widoku na zamek osobom siedzącym na widowni. Obiekt został wpisany w otoczenie zamku nie tylko poprzez półkolisty kształt, ale i samą scenę. A ta będzie otwarta na wzgórze zamkowe.

Inwestycja, która jest ostatnim elementem realizowanego przez miejski samorząd projektu dotyczącego zagospodarowanie wzgórza zamkowego jak i terenów nad Bzurą ma się zakończyć na początku przyszłego roku. Do tej pory wzmocniono wzgórze zamkowe i odrestaurowano ruiny zamku. Wybudowano nową przystania oraz zagospodarowano tereny nad Bzurą, gdzie powstały bulwary. Rewitalizacji uległ również park Chopina a ulica Podzamcze została całkowicie przebudowana.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz