Widownia  już zamontowana.

Fot.: Jerzy Szostak

Budowa nowego amfiteatru wchodzi w kolejną, ostatnią fazę budowy. W ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z układaniem elementów, z których powstała widownia nowego amfiteatru.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już w styczniu powinien się rozpocząć montaż siedzeń. Dzięki którym na widowni będzie mogło zasiąść 894 widzów. Do tego dojdzie około 2 tysięcy miejsc stojących. Jednak ze względu na ukształtowanie terenu i położenie sceny w niecce widowiska, w nowym amfiteatrze będzie mogło zmieścić się dużo więcej osób. Na widownię będzie można wchodzić zarówno od strony ulicy Traugutta, jak i ulicy Podzamcze.

Wylano także ścieżki spacerowe z tyłu amfiteatru  oraz tą, która będzie oddzielała scenę od samej widowni. Trwają również prace związane z montażem balustrad ścieżki spacerowej, która będzie jednocześnie dachem amfiteatru. Sama bariera zostanie wykonana ze specjalnego, odpornego na stłuczenie szkła. Zostanie ono zabezpieczone stalowymi ramami, które zostaną połączone od góry nierdzewną balustradą. Dodajmy, że podobne zabezpieczenie oddziela chodnik wzdłuż ul. Piłsudskiego od znajdującego się w parku Garbolewskiego stawu.

Dodajmy, że budowa nowego amfiteatru –  ostatni element realizowanego przez miejski samorząd projektu dotyczącego drugiego etapu zagospodarowania wzgórza zamkowego oraz terenów nad Bzurą –  ma się zakończyć na początku przyszłego roku. Do tej pory wzmocniono wzgórze zamkowe i odrestaurowano ruiny zamku. Wybudowano nową przystań oraz zagospodarowano tereny nad Bzurą, gdzie powstały bulwary. Rewitalizacji uległ również park Chopina, a ulica Podzamcze została całkowicie przebudowana.

Natomiast w przyszłym roku miasto przystąpi do realizacji kolejnego etapu zagospodarowania terenów nad Bzurą. Chodzi o jego fragment pomiędzy ulicą Podzamcze a nasypem, po którym biegnie ulica Płocka. Planowana jest tam budowa Strefy Aktywności, gdzie będzie można pojeździć na deskorolce, rowerze oraz poćwiczyć na siłowni.

Jerzy Szostak

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz