Wiążą drzewa na Parkowej.

SOCHACZEW Jak już informowaliśmy w ramach projektu zagospodarowania wód opadowych na terenie Chodakowa trwa budowa nowej sieci kanalizacji deszczowej. Powstaje ona w ulicach: Parkowej, Grunwaldzkiej, Ogrodowej i Topolowej.

Okazuje się, że prowadzone prace, a szczególnie sposób ich wykonania nie wszystkim mieszkańcom tej dzielnicy Sochaczewa przypadły do gusty. Nie chodzi tylko o utrudnienia związane z zamykaniem poszczególnych ulicy w celu ułożenia w nich burzowców.

Otóż niektórzy nasi czytelnicy zwracają uwagę, że prowadzone prace źle wpłyną na rosnące m.in. przy ulicy Parkowej drzewa. – Co się tam dzieje to skandal. Wykopy prowadzone są tak, że uszkodzone zostały system korzeniowy niektórych wiekowych drzew. Część z nich praktycznie została ich pozbawiona i grozi przewróceniu, szczególnie tym, które rosną na skraju jezdni. Czy wykopów nie można było przesunąć o metr do środka ulicy, aby uratować drzewa – pytają mieszkańcy Chodakowa, którzy w tej sprawie dzwonili do naszej redakcji. Rzeczywiście wykopy zostały wykonane tuż skraju ulicy. To z kolei spowodowało, że firma musiała przywiązać część drzew do innych, aby nie przewróciły się do wykopów. A tych, jak wynika z naszych informacji, nie można była wykonać w innym miejscu. Powodem jest biegnąca praktycznie pośrodku ulicy kanalizacja sanitarna, którą wybudowano w tym miejscu kilkanaście lat temu.

dot

Fot.; Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz