Wezwanie do kolizji zakończone zatrzymaniem za kradzieże i włamania.

fot.policja
Reklamy
Wezwanie do kolizji zakończyło się zatrzymaniem trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania oraz 20 – letniej mieszkanki Sochaczewa, która trzymała amfetaminę w lodówce. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty.

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali wezwani do Helenki, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Zgłaszający, który usłyszał huk i krzyki wyszedł sprawdzić co się stało. Zauważył rozbite seicento, ale w środku auta, ani w pobliżu nikogo nie było.

Policjanci znaleźli w samochodzie rzeczy mogące służyć do popełnienia przestępstwa, w tym nożyce do cięcia metalu i zestawy narzędziowe. Były tam również przedmioty pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży i włamań – biżuteria, dokumenty, zwoje miedzianych drutów i sprzęt RTV.

Funkcjonariusze ustalili, że autem jechali mieszkańcy powiatu sochaczewskiego. Po jakimś czasie na miejscu wykonywanych czynności zjawił się 24 – letni mieszkaniec Sochaczewa, który przyznał się do kierowania pojazdem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie nic nie wykazało, lecz funkcjonariuszy zaniepokoił stan psycho – fizyczny mężczyzny. Badanie wykonane za pomocą analizatora narkotyków wykazało amfetaminę. W szpitalu pobrano mu krew do szczegółowych badań. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany 24 – latek ma na sumieniu kilka innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem amfetaminy, a także kradzieży i kradzieży z włamaniem do których doszło w gminach Młodzieszyn i Rybno.

Zatrzymano również jego dwóch kolegów, który są podejrzani o kradzież do której doszło w Helence. Oni także usłyszeli już zarzuty. Mundurowi ustalili również pasera, którym okazał się być 53 – letni mieszkaniec Sochaczewa. W jego domu policjanci zabezpieczyli szlifierkę, wiertarkę i piły tarczowe.

Policjanci cały czas pracowali nad sprawą i ustalili, że partnerka jednego z podejrzanych może posiadać w domu środki odurzające. Podczas przeszukania u 20 – letniej mieszkanki Sochaczewa funkcjonariusze znaleźli w lodówce ponad 16 gramów białego proszku. Badane wykazało, że jest to amfetamina. Kobieta usłyszała już zarzut posiadania środków odurzających i przyznała się do popełnionego przestępstwa.

Za włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przypominamy również, że posiadanie narkotyków jest zabronione i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia odzyskanego mienia. Jeśli Państwo rozpoznają na zdjęciach sprzęt należący do Was, prosimy o kontakt z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego, kom. Jarosławem Godosem, tel. 47 70 55 262.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz