Wesprzyjmy seniorów.

Reklamy

TERESIN W gminie Teresin realizowany jest program pod hasłem „Wspieraj Seniora”. W dobie pandemii jest on niezwykle ważny. Celem jest zapewnienie usługi wsparcia seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy zdecydują się na pozostanie w domu.

Program adresowany jest do mieszkańców w wieku 70 lat i więcej, które nie mają bliskich, sąsiadów, którzy w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19 pomogliby pomóc zrobić im najpotrzebniejsze zakupy. Usługa wsparcia będzie właśnie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Co ważne, w szczególnych przypadkach cała akcja dotyczyć będzie mogła również osób w wieku poniżej 70 lat.

Jak przebiega przedsięwzięcie? Otóż senior może zadzwonić na ogólnopolską infolinię 22 505 11 11, uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu tej grupie seniorów zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem. Koszty zakupów pokrywa osoba zamawiająca.

odol

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz