Wernisaż w czasie epidemii.

Reklamy

W Galerii Trakt, w  Sochaczewskim Centrum Kultury, odbył się w piątek 8 maja wernisaż „W drodze” z cyklu „Malujące Ewy”. Wystawa zapowiadana była na 13 marca. Jednak dzień wcześniej została zawieszona działalność wszystkich placówek kultury z powodu epidemii koronawirusa.

„Malujące Ewy”, to największa na terenie powiatu sochaczewskiego wystawa zbiorowa, na której prezentowana jest twórczość pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Co roku dołączają również do niej panowie. Na tegorocznej wystawie swoje prace prezentuje 25 autorów.

Wcześniej były one prezentowane podczas wernisażu online. Jednak co innego zobaczyć obrazy na monitorze komputera, a co innego na żywo. Nie wszystko udaje się zaprezentować na filmie. Część doznań estetycznych ginie.

Wystawa była długo oczekiwana przez autorów prac. Jednak sam wernisaż był inny niż dotychczasowe. Zabrakło licznej publiczności, kwiatów i rozmów przy lampce wina. Były za to maski ochronne, odkażanie, rękawiczki i wytyczony na podłodze szlak zwiedzania. Wszystko zgodne z zaleceniami sanepidu. Narzucono też dwumetrowe dystanse, ale z tym akurat niezbyt wychodziło, bo nawet nieliczni przybyli chcieli wymienić się opiniami, a trudno rozmawiać, przekrzykując się.

Zresztą publiczność przybyła umiarkowanie. Narzucono bowiem ograniczenia w wejściu do 9 osób jednorazowo i 15-20 minut na obejrzenie prac. To zapewne spowodowało, że tłumu przed wejściem nie było.

Na wystawie można było zobaczyć prace: Ewy Słowik, Anny Matusiak, Jolanty Małczak, Katarzyny Kwiatkowskiej, Grażyny Gatys, Blanki Krzemińskiej, Bożeny Kalkowskiej, Barbary Jachimowicz, Cecylii Charążki, Elżbiety Duńskiej, Haliny Szymańskiej, Moniki Boruty-Sałacińskiej, Marceliny Więcek, Hanny Pietrzak, Sylwii Zgłobickiej, Eweliny Wasilewskiej, Ewy Kłopotowskiej–Jordan, Ewy Kryczki, Kamila Biernackiego, Klaudiusza Grabisny, Michała Florczaka, Daniela Kruka, Anny Szymajdy, Barbary i Karoliny Derdy.

Kto nie obejrzał, ma jeszcze okazję zobaczyć te prace w kolejne piątki maja. Wystawa w Galerii Trakt będzie czynna dla zwiedzających 15, 22 i 29 maja w godzinach 18.00 – 20.00. Warto się wybrać, bo prace bardzo ciekawe.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz