Wernisaż nieco później.

Fot. fb Zdzisław Chlebowski

Ostatnie zarządzenia władz dotyczące lockdownu na Mazowszu pokrzyżowały plany związane z prezentacją i wernisażem prac w Galerii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kramnicach Miejskich. Planowane spotkanie ze Zdzisławem Chlebowskim i jego wnuczką Wiktorią Kmiecińską odbędzie się zapewne już po Wielkanocy. O ile zmieni się sytuacja i nadal biblioteka nie będzie zamknięta.

Co prawda nasza placówka nie została ujęta w ministerialnym zarządzeniu, ale my kierujemy się rekomendacjami Biblioteki Narodowej, której podlegamy. Osobiście wolelibyśmy, aby nasza biblioteka była cały czas otwarta. Nie mamy wielkich tłumów i przestrzegamy rygorów sanitarnych. Zwykle po zamknięciu placówki i jej ponownym uruchomieniu mamy nawał czytelników i tłumy. To znacznie większe zagrożenie dla nas, bo trudniej pilnować rygorów sanitarnych przy większej ilości czytelników. Ci zwykle stoją w korytarzach i pod Kramnicami – mówi jedna z pracownic biblioteki.

Placówka online

Z powodu rozszerzenia obostrzeń  na terenie Mazowsza, Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie i jej filie na terenie miasta będą nieczynne w dniach 15-28 marca. W związku z zamknięciem placówek bibliotecznych, Biblioteka informuje, że wszelkie informacje czytelnicy mogą uzyskać tel. (46) 862 22 65, (46)862 46 61, od poniedziałku do piątku  w godzinach  8-16.

Pracownicy są w bibliotece, choć nie mogą przyjmować bezpośrednio czytelników. Jednocześnie biblioteka informuje, że w okresie zamknięcia placówek opłaty za nieterminowy zwrot wypożyczonych materiałów nie będą naliczane. Można korzystać cały czas z lektur online.

O tym, kiedy placówka ruszy po 28 marca, będą podawane natychmiast informacje. Na razie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz Facebooka, gdzie na bieżąco będziemy informować  o wszelkich zmianach. Wystawy prezentowane w Galerii będą dostępne, jak tylko będzie można otworzyć placówkę. Ci, co nie zdążyli ich zobaczyć, na pewno będą mieli jeszcze okazję – dodaje bibliotekarka.

Rodzinne malowanie

Planowany wernisaż wystawy „Nasz kolorowy świat” – Rodzinne malowanie – Zdzisława Chlebowskiego oraz jego wnuczki Wiktorii Kmiecińskiej, który miał odbyć się w czwartek, 18 marca w Galerii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie został przeniesiony.

Wiktoria bardzo przeżywała i czekała na spotkanie z publicznością. To jej pierwsza publiczna prezentacja prac. W dodatku wspólnie z dziadkiem, czyli ze mną. Nie tylko są to prace wykonane tradycyjnymi technikami, ale też jej autorskie próby. Wiktoria jest trochę zawiedziona, ale czeka cierpliwie i liczy, że w kwietniu spotka się z publicznością, która oceni jej dzieła – mówi Zdzisław Chlebowski.

Sochaczewski artysta, znany głównie ze wspaniałych portretów oraz kolorowych impresji z podróży po świecie, stara się wynagrodzić wnuczce ten drobny zawód i prezentuje część jej dzieł na swoim profilu na Facebooku.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz