Wernisaż Mai Ryż online.

SOCHACZEW Z konieczności w sytuacji zamknięcia placówek kulturalnych z powodu epidemii koronawirusa, kultura przeniosła się do sieci oferując alternatywnie imprezy w sieci.

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza miłośników sztuki, w piątek, 20 marca o godzinie 18.00 na pierwszy w swej historii wirtualny wernisaż do internetowej Galerii ZeDeK. Czy będzie więcej takich wystaw nie wiadomo. Wszystko zależy od sytuacji. Jako pierwsza swe prace online zaprezentuje Maja Ryż, która przy SCK prowadzi pracownię ceramiki Majolika.

Artystka ma bogate doświadczenie jako artysta ceramik, pedagog dziecięcy oraz twórca. Maja Ryż swą artystyczną działalność prowadziła nie tylko w Polsce, ale też w Irlandii. W Dublinie pracowała jako wychowawca w Domu Dziecka i prowadziła tam zajęcia artystyczne dla młodzieży. Udzielała się też artystycznie w Korpusach Pokoju przy Duszpasterstwie Ojców Dominikanów oraz współorganizowała Kiermasz Bożonarodzeniowy przy Polskim Ośrodku Społeczno – Kulturalnym w Dublinie. W Sochaczewie znana jest z udziału w kilku wystawach, indywidualnej wystawie oraz z wakacyjnego Okna Sztuki.

Wystawę Mai Ryż można oglądać online na stronach SCK w Sochaczewie.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz