Weekendy w Żelazowej Woli

fot. Muzeum Żelazowa Wola
Reklamy
Od 1 maja Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli inauguruje sezon wiosenno-letni. Z tej okazji zaprasza na weekendowe recitale chopinowskie, zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu oraz spacery z przewodnikiem po pięknym parku otaczającym Oficynę Chopinowską.

Recitale

1 maja rozpoczyna się sezon koncertowy w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina od recitalu Juli Łozowskiej, studentki Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. W niedzielę, 2 maja, przy fortepianie zasiądzie Jerzy Sterczyński, zdobywca II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Saragossie (1983), profesor klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Ponadto, 3 maja, z okazji Narodowego Święta, w Żelazowej Woli odbędzie się koncert specjalny, podczas którego wystąpi Jacek Wendler, student Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu Cezarego Saneckiego i Wojciecha Kubicy.

Wszystkie recitale odbywają się o g. 12:00 oraz 15:00. Dodatkowo recitale o godz. 12:00 transmitowane są na kanale YouTube oraz na Facebooku Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Edukacja przyrodnicza

2 maja rozpoczyna się także cykle przyrodniczych zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W wybrane niedziele maja oraz czerwca o godz. 11:00 i 11:45 zapraszamy dzieci w wieku 4-11 lat wraz z rodzicami na spotkania Klubu Przyrodnika. Mali odkrywcy, pod okiem edukatora, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt, wspólnie wyruszać będą w podróż po krainie drzew, roślin i egzotycznych krzewów na spotkanie z florą i fauną parku w Żelazowej Woli. O godz. 13:00 młodzież i dorosłych zachęcamy do wzięcia udziału w Spacerze Przyrodniczym. Podczas wędrówki parkowymi ścieżkami uczestnicy zajęć poznają imponującą różnorodność roślinności z całego świata.

Ścieżkami Chopina – spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli

Z początkiem maja wracają również spacery z przewodnikiem po żelazowowolskim parku. W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 14:00 i 16:00 rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualni zwiedzający mogą wziąć udział w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach Ścieżkami Chopina.

Informacje praktyczne dotyczące zajęć edukacyjnych:

  • Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.
  • Zasady bezpieczeństwa: Uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas uczestnictwa w zajęciach oraz do zachowania odległości 2 metrów od osób, z którymi nie przebywają na co dzień.
  • Liczba osób: maksymalnie 15.
  • Koszt: 10 zł + bilet wstępu do parku.
  • Rezerwacje: bilety.nifc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz