Wchodzą na Ułanów Jazłowieckich.

Drogę, biegnącą wzdłuż ogrodzenia nowej Komendy Powiatowej Policji, czekają wielkie zmiany. Rozstrzygnięto przetarg na jej kompleksową  przebudowę. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mazdrog, która zobowiązała się przeprowadzić prace za 503,3 tys. zł.

Realizacją inwestycji zainteresowanych było czterech oferentów: znana już sochaczewianom firma Trakt z Kutna, lokalna Prima, Agnes-Bud z Młodzieszyna oraz właśnie Mazdrog z miejscowości Koprki. Ceny wahały się od 503 do ponad 860 tys. zł. Miasto zarezerwowało w budżecie na ten cel 700 tys. zł.

Za kilka miesięcy niepozorna, nieutwardzona do tej pory ulica zmieni się w drogę z kanalizacją deszczową, chodnikiem i miejscami postojowymi. Prace przygotowawcze tej inwestycji nie były łatwe. Zacząć należało bowiem od podstaw, czyli wydzielania pasa drogowego o szerokości około 15 metrów, gdyż dotychczasowa szerokość Ułanów Jazłowieckich nie spełniała norm i wykluczała np. swobodny ruch dwukierunkowy.

Prace obejmą łącznie 130 metrów ulicy. Docelowo jezdnia ma mieć 5 metrów szerokości i utwardzona zostanie kostką betonową. Od strony policji powstanie chodnik o szerokości od 2 do 2,9 metra. Między rosnącymi tam drzewami projektantom udało się umieścić dziewiętnaście miejsc postojowych, w tym dwa oznaczone kopertą dla niepełnosprawnych. Najpierw jednak ulica zostanie odwodniona. Przed ułożeniem jezdni i chodników ekipy ułożą 110 metrów kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmie też przebudowę istniejących wjazdów na przyległe posesje.
Po wykonaniu robót, na początku i końcu ulicy kierowcy zobaczą znak „Strefa zamieszkania”. Oznacza to, że na tej drodze pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 20 km/h, a parkować wolno jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Ułanów Jazłowieckich ma, tak jak to było do tej pory,  pozostać drogą lokalną, łącznikiem między ulicami 1 Maja i Piłsudskiego.

Lada dzień burmistrz podpisze umowę z wykonawcą. Mazdrog ma czas na wykonanie prac do 30 września.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz