Ważna decyzja w sprawie otwarcia usług fryzjerskich i kosmetycznych.

Rząd ogłasza trzeci etap odmrażania gospodarki. Ponownie uruchomione zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zluzowane będą również obostrzenia dotyczące gastronomii.

– Wiemy też, że nic nie będzie tak, jak wcześniej. Ale ten powrót do normalności, do tej „nowej normalności” właśnie, jest zależny od tego, jak będziemy przestrzegać restrykcji – powiedział Mateusz Morawiecki.

Kolejne obostrzenia zostaną złagodzone – zapowiedział podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z rządowym harmonogramem trzeci etap odmrażania gospodarki ma objąć zakłady fryzjerskie oraz salony kosmetyczne. Od 18 maja będą mogły z powrotem otworzyć drzwi swoim klientom.

Ponowne uruchomienie usług będzie możliwe przy zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych. Wprowadzone zostają limity liczby osób, które mogą przebywać w danym salonie. Dodatkowo obowiązywać mają zasady sporządzania protokołów dezynfekcji po każdym kliencie, a także procedur dla personelu po wyjściu klienta. O przestrzeganie tej zasady zaapelował premier na konferencji.

Luzowanie obostrzeń dotyczy również barów, kawiarni i restauracji. Od 18 maja wprowadzona zostaje możliwość otwarcia ogródków restauracyjnych. Oczyścicie również w przypadku gastronomii kluczowe pozostają wymogi sanitarne – zmniejszona liczba gości w sali, odpowiednie odstępy między gośćmi, obowiązek dezynfekcji stolików itd. W ogródkach restauracyjnych nie będzie natomiast konieczności stosowania maseczek i rękawiczek.

Zmieniają się także zasady w komunikacji miejskiej. Dotychczas zająć można było co drugie miejsce siedzące. Od poniedziałku przyszłego tygodnia pasażerowie będą mogli zająć 30 proc. miejsc siedzących i stojących w autobusach, tramwajach, wagonach metra itp.

Zmniejszone restrykcje miałby zacząć obowiązywać od poniedziałku 18 maja. Od tego dnia wrócą także uczniowie do szkół policealnych. Od 25 maja natomiast mają być uruchomione dodatkowe zajęcia opiekuńcze dla dzieci w klasach 1-3. Tego samego dnia do szkół powrócą ósmoklasiści oraz maturzyści, którzy będą potrzebować konsultacji z nauczycielami.

Czwarty etap przewiduje otwarcie solariów, salonów masaży, siłowni i klubów fitness. W tym czasie otwarte mają zostać także teatry i kina.

źródło: wp.pl

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz