Warto o tym wiedzieć.

Mimo ogromnego postępu w kosmetycznej pielęgnacji urody, pozostały jeszcze w przyzwyczajeniach i wyobrażeniach wielu z nas pewne wątpliwości, które ograniczają pełne korzystanie z osiągnięć współczesnej kosmetyki. Warto wyjaśnić niektóre z nich.

Czy masaż twarzy, szyi, dekoltu można rozpocząć u osoby, która skończyła 25 lat?

Tak mówiło się kiedyś, gdy technika masażu opierała się na kosmetykach poślizgowych, tłustych. Obecnie bardzo często twarz młodej kobiety wymaga masażu relaksacyjnego. Jest to połączenie techniki klasycznej z ruchami usuwającymi stres, z zastosowaniem specjalnych nawilżających kosmetyków, często pod postacią żelu.

Coraz częściej mówi się o dobroczynnym wpływie dotyku dłoni. W skórze znajdują się zakończenia nerwowe połączone z unerwieniem centralnym, co czyni z niej bardzo wrażliwy narząd zmysłu. Nawet najmniejsze dotknięcie przekazywane jest w ułamku sekundy do kory mózgowej. Skóra działa jako narząd zmysłu dotyku i gdy kosmetyczka pracuje rękami, szczególnie gdy wykonuje masaż, to jakby podwójnie działała kojąco, czasami pobudzająco czy relaksująco na cały organizm.

Obecnie wprowadza się masę sprzętu w gabinetach kosmetycznych, a dłonie kosmetyczki, które z profesjonalną pewnością przekazują ukojenie, spokój, są nie do zastąpienia.

Czy skórę należy czyścić systematycznie?

Zdania są podzielone co do starych metod czyszczenia. Obecnie jest tak wiele nowoczesnych metod czyszczenia skóry, że dla każdego jej rodzaju można wybrać najlepszą.

Czyszczenie kawitacyjne, peelingi, mikrodermabrazja, kosmetyki profesjonalne z kwasami owocowymi, peelingi ziołowe doskonale zastępują tradycyjne bolesne czyszczenie. Poddanie skóry zabiegom oczyszczającym jest konieczne przy każdym jej rodzaju, ponieważ poprawia jej kondycję, wpływa na odnowę oraz lepszą przyswajalność preparatów pielęgnacyjnych.

Gdy rozpocznę zabiegi u kosmetyczki, to moja skóra się przyzwyczai i będę je musiała wykonywać zawsze?

Nie ma takiej obawy. Można wykonywać zabiegi jednorazowo, okazjonalnie w celu poprawienia kondycji skóry.

Czy kosmetyki kolorowe niszczą skórę?

To twierdzenie błędne. Kosmetyki te mogą podrażniać skórę, gdy występuje na niej np. stan zapalny, wymagający leczenia. Kosmetyków kolorowych nie potrzebujemy na plaży, czy w saunie.

Makijaż wymaga dobrych produktów, pewnej ręki i stylu. Gdy ma się z tym kłopoty, lepiej skorzystać z pomocy kosmetyczki. Makijaż wymaga też rzeczy niezwykle ważnej – bardzo dokładnego demakijażu wieczornego, a następnie użycia kosmetyków pielęgnacyjnych.

Hanna Kasztelan

fot. Pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz