Warto mieć zadbane dłonie.

Wszyscy zwracają uwagę na dłonie. Na pierwszy rzut oka wiadomo, czy są zadbane i jaki jest wiek ich właścicielki.

Istnieje wiele produktów pielęgnacyjnych i przeciw starzeniu, które łagodzą objawy mijającego czasu, zapobiegają zmianom pigmentacyjnym oraz plamom starczym. Produkty tego typu, obok intensywnej pielęgnacji i ochrony skóry przed niekorzystnymi wpływami z zewnątrz (promieniowanie UV, zimno, praca w gospodarstwie domowym) mają za zadanie przeciwdziałanie przebarwieniom.

Gdy pojawia się termin wybielanie, nasuwa się zaraz skojarzenie z wybielaniem zębów.

Tymczasem kremy wybielające do skóry dłoni nie są rzadkością. Zastosowane w nich substancje zawierają lekkie środki wybielające o różnych sposobach działania. Kremy te mogą być stosowane codziennie.

Rozjaśniająco, choć już mniej intensywnie, działają także peelingi do rąk. Delikatne ścieranie naskórka to jeden ze sposobów na niewielkie rozjaśnienie i wygładzenie skóry.

Oprócz ścierania mechanicznego, można zastosować peelingi enzymatyczne. Świetnie nadają się do skóry wrażliwej, ponieważ nie następuje natychmiastowe ścieranie, ale delikatne rozpuszczanie zrogowaciałego naskórka. Można je wzmacniać maseczkami wybielającymi.

Zabieg rozjaśniający możemy wykonać za pomocą mezoterapii, czyli wprowadzenia preparatu rozjaśniającego za pomocą igły pod skórę.

Efekt rozjaśnienia jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Dobry efekt uzyskujemy po zastosowaniu peelingów profesjonalnych.

Ozdobą rąk są błyszczące paznokcie. Problem przebarwionych na żółto paznokci naturalnych bądź sztucznych jest doskonale znany każdej manikiurzystce. Są na to odpowiednie sposoby.

Pierwszy to mechaniczne ścieranie za pomocą specjalnego pilniczka. Inną metodą jest kąpiel w specjalnym proszku wybielającym. Szeroko rozpowszechnionym sposobem jest nakładanie specjalnego lakieru kryjącego, który zmienia sposób załamania się światła, gdyż zawiera optyczny wybielacz.

Zapraszam na zabieg mezoterapii igłowej.

Hanna Kasztelan

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz