Warsztaty w Szkutni.

WYSZOGRÓD W ramach akcji „Lato w mieście” w dniach 20-22 lipca w budynku Szkutni odbyły się warsztaty edukacyjno – artystyczne dla dzieci i młodzieży z tereny gminy i miasta Wyszogród. Poprowadził je Paweł Kołodziejski, aktor i twórca Teatru Lalek Igraszka. Zainteresowanie było spore, bo to jedna z niewielu atrakcji w tegorocznym lecie, w trakcie pandemii.

Dzieci zapoznały się w pierwszej części zajęć z zagadnieniami dotyczącymi teatru, sztuki aktorskiej i lalkarstwa, a następnie w drugiej części, korzystając z własnej pomysłowości i wyobraźni, samodzielnie wykonały lalki teatralne. Poprzez zabawę najmłodsi poznawali, czym różni się tradycyjny teatr od teatru lalkowego, jaki styl gry obowiązuje w tej sztuce aktorskiej. Podsumowaniem warsztatów był wspólny występ za parawanem, gdzie mali twórcy za pomocą krótkich tekstów i animacji ożywili swoje kukiełki.

Nauka połączona z zabawą miała za cel rozbudzenie twórczego myślenia i przełamanie dziecięcej nieśmiałości. Końcowy efekt potwierdził, że udało się to w stu procentach.

BN

Fot. UGiM Wyszogród

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz