Wapozonowanie skory.

Wapozon to urządzenie kosmetyczne do waporyzacji twarzy, szyi, ramion, dekoltu i pleców, jak również do innych części ciała.

Zadaniem wykonanych zabiegów wapozonem jest oczyszczenie i nawilżenie skóry. Ciepła woda i para wodna czyni zabieg bardzo przyjemny i bezbolesny. Para wodna pomaga wprowadzić w głąb skóry aktywne składniki np. maski, zwiększa też poślizg w trakcie masażu.

Korzyści zabiegu wapozonem:

– pobudzenie oddychania skórnego, przez co skóra pozbywa się zanieczyszczeń

– pobudzenie krążenia skórnego i usunięcie zbędnych produktów przemiany materiii

– rozmiękczenie warstwy rogowej, przez co łatwiej usunć zskórniki i martwe komórki

– otwarcie ujść gruczołów łojowych i ich oczyszczenie

Wapozon posiada oprócz zabiegu z parą wodną możliwość zastosowania ozonoterapi.

W czasie pracy wapozonu odczuwalny jest zapach ozonu (jak po burzy).Ozon działa antyba kteryjnie, odkażająco, przyspiesza gojenie się mikrourazów. Poza tym symuluje krążenie, rewtalizuje, pobudza wszystkie funkcje skóry, w szczególności jej układ immunologiczny.

Podczas zabiegu wapozonem można dodatkowo zastosować aromaterapię i wykorzystać zioła czy olejki eteryczne. Wiadomo, że spektrum działania olejków esencjonalnych jest bardzo szerokie. Zależnie od rodzaju – odprężają. pobudzają, działają antybakteryjnie i wspomagają podziały komórkowe skóry. Zapach dostosowany do potrzeb i upodobań daje ukojenie. Delikatnie wyczuwalny aromat poprawia atmosferę i wprowadza w błogi nastrój.

Zazwyczaj po waponizacji jest aplikowane serum i maska w zależności od potrzeb skóry.

Jest to zabieg raczej dla każdego. Polecany szczególnie w okresie zimy kiedy przebywamy w przegrzanych pomieszczeniach i w zanieczyszczonym środowisku.

   Zapraszam na wapozonowanie i ozonowanie skóry.

Hanna Kasztelan

fot. Pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz