Wandale niszczą bulwary[ZDJĘCIA].

Niestety niektórzy mieszkańcy Sochaczewa nie potrafią uszanować mienia publicznego. Bulwary nad Bzurą raz kolejny stały się obiektem ataku wandali. Tym razem uszkodzone zostało wzniesienie, które z założenia ma służyć jako miejsce do siedzenia.  

Niejednokrotnie zdarza się, że młodzież wykorzystuje wzniesienia w sposób niewłaściwy na przykład jako rampę dla rowerów. W tym wypadku doszło do poważniejszego naruszenia, siedziska zostały częściowo uszkodzone. Wygląda na to, że ktoś wyrwał część plastikowej płyty składającej się na konstrukcję obiektu. Ustalenie sprawców może być trudne z uwagi na brak monitoringu w tym konkretnym miejscu.
Poza aktami wandalizmu nadal żywy jest problem zaśmiecania bulwarów. Mimo dużej ilości koszy na śmieci, nadal można znaleźć tam walające się w krzakach butelki oraz porozrzucane na chodnikach niedopałki papierosów. 
Pomimo, że patroli policyjnych jest więcej o co apelowali mieszkańcy miasta to problem nie zniknął. Dopóki na bulwarach nie będzie monitoringu ciężko będzie przeciwdziałać kolejnym aktom wandalizmu.  

Aleksander Szostak 

Fot. Aleksander Szostak 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz