Wakacje pełne atrakcji.

fot.pixabay

MŁODZIESZYN W Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie zakończył się pierwszy miesiąc wakacji. Jedynym mankamentem i utrudnieniem w korzystaniu z uroków lata były ograniczenia, takie jak stosowanie masek i ciągłe dezynfekcje środkami chemicznymi. Jednak to nie przeszkodziło młodym mieszkańcom gminy doskonale się bawić.

W tym roku zajęcia z Artystycznego Lata odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne w różnych technikach plastycznych. Robiły wymyślne ptaszki, żaby – organizery, motyle, dziergane stworki i sowy – breloczki z filcu. Młodzież także próbowała swoich sił na warsztatach makramy. Wyplatała breloczki, kolczyki i bransoletki. Z kolei pasjonaci witrażu na swoich zajęciach stworzyli witrażowe ptaki, koty oraz różne, kolorowe zawieszki. Nie zabrakło też zajęć ruchowych. Przez cały lipiec były przygotowywane przez młodzież inscenizacje taneczne oraz zajęcia fitness dla pań. W GOK trwał również wakacyjny kurs języka angielskiego dla dzieci.

Tradycyjnie nie zabrakło wakacyjnych wycieczek. GOK zorganizował w lipcu dwie wycieczki rodzinne. Pierwszą – 18 lipca był wyjazd do Parku Rozrywki w Julinku. Tam uczestnicy korzystali z parku linowego z trasami o różnym stopniu trudności, ściany wspinaczkowej, dmuchańców, mini golfa, wystawy sztuki cyrkowej i placu zabaw. Tego dnia były również atrakcje związane z „Weekendem superbohaterów” – można było zobaczyć cyrkowe show fantastycznej czwórki, pokazy na rowerze, wziąć udział w animacjach z superbohaterami. Z kolei w 23 lipca był wyjazd do Zalesia Górnego. Po terenie Dzielnicy Filmowej, gdzie można było zobaczyć m.in. repliki samochodów, robotów, czy karetę   dyniową Kopciuszka, znane z filmów. Była też strefa militarna, mini golf, małpi gaj, teren gier plenerowych, dinozaury, ludziki z żołędzi oraz munster tracki. Dużą popularnością cieszyły się trampoliny, które najbardziej bawiły najmłodszych.

Następne wyjazdy i zajęcia zaplanowane są na koniec wakacji. Niestety w tym roku nie wszyscy chętni mogli z powodu ograniczeń skorzystać z tych wakacyjnych imprez.

oprac. BN

Fot. UG Młodzieszyn

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz