W tym roku Targów również nie będzie

fot. archiwum
Reklamy

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż trwa. Sytuacja w całym kraju jest dynamiczna, statystyki nie pozostawiają złudzeń co do rozwoju epidemii w Polsce, nieustannie wprowadzane są nowe obostrzenia. W takich warunkach, podobnie jak w roku ubiegłym nie możliwe jest zorganizowanie tak wielkiej imprezy, jak Mazowieckie Targi  Rolne i Przedsiębiorczości.
W roku 2020 planowana była XXVII edycja Targów, wszystkie rozpoczęte przygotowania wstrzymała wówczas rozpoczynająca się pandemia. Z nadzieją liczyliśmy, na poprawę sytuacji w kraju i możliwość kontynuacji tej sztandarowej branżowej imprezy wystawienniczej w roku obecnym. Niestety i tę edycję jesteśmy zmuszeni znów odłożyć na rok przyszły.

Przypomnijmy, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Warszawie Oddział w Bielicach – Targi organizowało wspólnie, każdej wiosny od lat dziewięćdziesiątych. Pierwsze Targi Rolne odbyły się w 1994 roku na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bielicach. W 2000 r. postanowiono poszerzyć zakres imprezy. Ze względu na coraz większe zainteresowanie, zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających od 2001 r. impreza została przeniesiona do Sochaczewa, do grona organizatorów dołączył wówczas Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego. W 2020 po raz pierwszy impreza miała zostać zorganizowana przy urzędzie Starostwa Powiatowego. Jak wiemy, te plany pokrzyżowała pandemia.

Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości to ważna impreza handlowo-wystawiennicza nie tylko dla naszego powiatu, ale także dla całego Mazowsza. To jedna z największych imprez tego typu w regionie. Ideą Targów jest promocja rodzimych, mazowieckich producentów rolnych, popularyzacja wiedzy o rolnictwie ekologicznym i produktach regionalnych. Targi to nie tylko możliwość promocji towarów i usług, ale również okazja do wymiany doświadczeń, zasięgania opinii i porad dotyczących kredytowania, ubezpieczenia, rozwijania drobnej przedsiębiorczości, pozyskiwania funduszy unijnych i krajowych. Z roku na rok obserwowaliśmy, jak poszerzał się asortyment wystawienniczy, przybywało wystawców i zwiedzających. Rozszerzyła się oferta dla działkowców i wielbicieli ogrodów przydomowych, pojawił się bogaty wybór kwiatów, sadzonek drzew i krzewów ozdobnych, a także produktów do pielęgnacji ogrodów. W ostatnich latach odnotowywaliśmy rekordową ilość wystawców z całego kraju. Imprezę odwiedzało tysiące mieszkańców, nie tylko z powiatu sochaczewskiego. Tym bardziej z przykrością przyjęliśmy informację, iż również w tym roku nie możliwa będzie jej organizacja.

Pozostaje nadzieja, że w roku 2022 nic nie stanie na przeszkodzie i znów wszyscy spotkamy się w jeszcze większym gronie na Mazowieckich Targach Rolnych i Przedsiębiorczości.

 Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz