W święta stracili dom.

Reklamy

PAPROTNIA Choć nikt z mieszkańców nie ucierpiał fizycznie, to jednak sześcioosobowa rodzina pozostała bez dachu nad głową. Pożar strawił doszczętnie cały dobytek. Teraz władze gminy Teresin starają się zapewnić pogorzelcom pomoc materialna i finansową.

Pożar w jednorodzinnym domu przy ulicy Sochaczewskiej w Paprotni wybuchł niespodziewanie w poniedziałek wielkanocny, około godziny 15.00. Ognień błyskawicznie zajął cały dom. W momencie, kiedy wezwani na pomoc strażacy dotarli na miejsce, rodzina była już na zewnątrz palącego się domostwa. Z domu ratownicy wynieśli butle z gazem oraz półprzytomnego psa. Czworonogowi podano tlen i zabezpieczono go przed szokiem. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście, dzięki szybkiej akcji strażaków, nikomu nic się nie stało. Niestety rodzina straciła cały dobytek i nie może bezpiecznie wrócić do swojego domu.

O pomoc dla pogorzelców zwrócił się Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, który prosi o pomoc materialną: „Serdecznie proszę o pomoc. Przed chwilą spaliło się mieszkanie sześcioosobowej rodziny. Na szczęście wszyscy są zdrowi, ale zostali z tym, w czym byli. Załatwiłem im lokal zastępczy, w dobrych warunkach. Wszelką potrzebną pomoc zapewnimy jako gmina, ale na już potrzeba im ubrań” ­– pisał w wielkanocny poniedziałek wójt.

Rodzina, to piątka małoletnich dzieci i ich mama. Jak podaje Urząd Gminy w Teresinie, potrzeba ubrań i butów dla chłopca 3 lata (104 cm wzrostu, buta nr 26), dziewczynki 5 lat (134 cm, but nr 32), dziewczynki 9 lat (152 cm, but nr 37), chłopca 14 lat (170 cm, but nr 41) i dziewczyny 16 lat (168cm, but nr 40). Potrzebne są też ubrania dla mamy tych dzieci, która ma 178 cm, nosi rozmiar ubrania 42, a buty nr 43. Wszelką pomoc można przekazywać bezpośrednio do państwa Gołębiewskim, zamieszkałym w Kawęczynie 8, Kawęcka Kolonia, przy drodze do Dębówki. Można ustalać przewóz potrzebnych rzeczy telefonicznie pod nr 531 241 599 i 797 613 698.

­– Z góry dziękuję za okazaną pomoc i przekazane rodzinie rzeczy – dodaje Marek Olechowski. –­ To dla nas wszystkich kolejny czas próby i solidarności z ludzkim nieszczęściem. Wszyscy razem na pewno damy sobie radę.

BN

Fot. OSP Paprotnia, OSP Niepokalanów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz