W objęciach wirusa.

POLSKA Już nie tylko w czterech województwach, w tym na Mazowszu, ale w całej Polsce obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Rząd zdecydował się na ich wprowadzenie na terenie całego kraju w związku z lawinową liczbą zachorowań na covid-19, jak i spowodowanych przez wirus zgonów. Obostrzenia zostały wprowadzone 20 marca i mają obowiązywać do 9 kwietnia.

W tym okresie swoją działalność muszą zawiesić hotele, wyjątkiem są hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych. Zamknięte zostały również galerie handlowe – z wyjątkiem: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal mogą działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie. Obostrzenia obejmują również teatry, muzea, galerie sztuki oraz kina – w tym przypadku zakaz dotyczy także projekcji filmów w domach i ośrodkach kultury. Po raz kolejny zostały zamknięte baseny, z wyjątkiem tych znajdujących się w placówkach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej. Podobny los spotkał także sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, kluby fitness i siłownie oraz stoki narciarskie. Z kolei obiekty sportowe mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Rząd zdecydował się również, ze względów bezpieczeństwa, na ponowne wprowadzenie zdalnego nauczania dla uczniów klas 1-3.

Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych oraz konieczność zachowania dystansu społecznego.

Należy również zdawać sobie z sprawę z tego, że w przypadku dalszego wzrostu zachorowań rząd może zdecydować się na wprowadzenie jeszcze ostrzejszych ograniczeń między innymi dotyczących przemieszczania się.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz