W niedzielę zagra Orkiestra.

 Tradycyjnie w Sochaczewie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcja ta odbywa się po raz 28. Finał Orkiestry już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Tegoroczny WOŚP odbywa się pod hasłem „Wiatr w żagle dla dziecięcej medycyny zabiegowej”.

­– Jak co roku odbędzie się tradycyjna akcja zbierania pieniędzy przez naszych wolontariuszy. Sochaczewski sztab WOŚP jest w Komendzie Hufca ZHP, przy ulicy Ryszarda Kaczorowskiego w Sochaczewie. Nasi wolontariusze będą zbierać fundusze na ulicach miasta od godziny 8.00 rano aż do zmierzchu. Do akcji włączyły się też szkoły, które organizują swoje własne imprezy, w trakcie których wolontariusze będą kwestować z puszkami Orkiestry. Odbędą się również licytacje na antenie radia i w internecie. Tradycyjnie będą licytowane – Złote Serduszko WOŚP oraz fanty przyniesione przez mieszkańców i przedsiębiorców z Sochaczewa – mówi Krzysztof Wasilewski, szef Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sochaczewie.

W ubiegłym roku 27 finał WOŚP wolontariusze Orkiestry zebrali w sumie 175 938 717,56 złotych. W tej kwocie jest znacząca cegiełka z Sochaczewa. Sochaczewski sztab WOŚP zebrał w sumie 251 484,54 złotego ze zbiórek i licytacji. To największa kwota w historii sochaczewskich akcji WOŚP.

­– Liczymy, że w tym roku zbierzemy nie mniej niż w ubiegłych latach, a nawet, że poprawimy ten wynik. Dzięki tej akcji będą pieniądze na operacje dla najmłodszych pacjentów szpitali – dodaje Krzysztof Wasilewski.

BN

fot. fb WOŚP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz