W końcu zdejmą szlaban.

SONY DSC

Jeszcze w tym tygodniu, po prawie pół roku przebudowy, zostanie otwarty dla ruchu fragment ulicy 15 Sierpnia – od LO Im. F. Chopina do skrzyżowania z Broniewskiego. Jak informuje Urząd Miejski, jakość prac wykonanych przez firmę Trakt oceni powołana przez burmistrza komisja.

Jeżeli nie stwierdzi ona żadnych uchybień związanych z przebudową, to z ulicy będą mogli korzystać zarówno kierowcy, jak i rowerzyści. Dla tych ostatnich wyznaczono osobne pasy ruchu.

Przypomnijmy, że remont jednej z głównych ulic Sochaczewa kosztował 4,6 mln zł, z czego 55 procent – czyli 2,5 miliona złotych to środki z budżetu państwa otrzymane przez miejski samorząd w formie dotacji. W ramach inwestycji oprócz samej jezdni wybudowano kanalizację deszczową oraz przebudowano dwa wyloty burzowe do Bzury. Ułożono również nowe chodniki oraz przebudowano sieć elektryczną i ustawiono nowe latarnie.

Dodajmy, że wiosną przyszłego roku rozpocznie się drugie etap przebudowy ulicy 15 Sierpnia. Także i ta inwestycja, którą na zlecenie miasta wykona firma Strabag, otrzymało rządowe wsparcie mające pokryć 65 procent kosztów zadania wycenionego na 3 445 815 zł. Tym razem prace będą prowadzone od skrzyżowania z ulicą Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa, i potrwają do końca sierpnia 2021 roku. Ich zakres obejmie prawie kilometr nowej jezdni, chodniki dla pieszych, dwa pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni, nowa kanalizacja deszczowa, przebudowa skrzyżowań z ulicami Okrzei i Łuszczewskich, nowe zatoki dla autobusów, miejsca postojowe przed sklepami oraz nowe oświetlenie.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz