W gminie Sochaczew środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych już są zadysponowane.

Reklamy

W gminie Sochaczew środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych już są zadysponowane. Gmina dostała w sumie ponad 2 mln złotych. Radni na sesji 23 września zdecydowali, aby fundusze przeznaczyć na inwestycje w Mokasie, Żukowie i Wyczółkach.

­ Taka informacja bardzo nas mieszkańców cieszy, gdyż jak się dowiedzieliśmy, z Funduszu wydzielono kwotę na budowę boiska. Bardzo czekaliśmy na to. Od lat nasi mieszkańcy marzyli o nim. Boisko będzie służyć głównie dzieciom ze szkoły – mówi jedna z mieszkanek Mokasu.

Poza boiskiem, które ma kosztować prawie 900 tys. złotych, będą realizowane jeszcze dwie inne inwestycje. W Żukowie zaplanowana jest budowa wiejskiej świetlicy za około 650 tys. złotych. Natomiast w Wyczółkach radni zdecydowali, aby pozostałą po podziale kwotę, czyli około 550 tys. złotych, przeznaczyć na przebudowę gminnej drogi.

­– To ważne i potrzebne inwestycje, które chcemy jak najszybciej zrealizowaćstwierdza Mirosław Orliński. 

– Będzie także przetarg dotyczący wykonania chodnika dla pieszych w miejscowości Kąty.  Ukończono również chodnik w miejsowości Gawłów. Wykonany został rówież  PSZOK i już działa na terenie Gminnego Zakładu Komunalnego w miejscowości Kąty. Można z niego korzystać w soboty. Do oddania odpadów selektywnie zebranych potrzebny jest dowód osobisty i aktualna  opłata za śmieci. PSZOK działa bardzo sprawnie i cieszy się dużym zainteresowaniem – podkreslił Mirosław Orliński.

Gmina wyraziła zgodę na zakup dwóch działek w Lubiejewie, gdzie w planach jest powstanie placu zabaw, a koszt tego zakupu będzie realizowany z gminnego budżetu.

red.

fot. archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz