W Brochowie ruszyły szczepienia przeciw COVID-19!.

fot.pixabay

Pracownicy z Gminnego Centrum Medyczno Rehabilitacyjne są jednymi z pierwszych osób naszej gminy, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Należą oni do tzw. „grupy O” czyli pracowników ochrony zdrowia. Do grupy tej nalezą również pracownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej.

„Na chwilę obecną trwa rejestracja pacjentów w wieku 80 i 70+, którzy zgłaszają chęć przystąpienia do szczepienia. Przyjmujemy duże ilości zgłoszeń, pacjentom zależy na możliwie szybkim terminie otrzymania szczepionki. Każdego tygodnia wykonuje się maksymalnie 30 szczepień. Nie odnotowaliśmy do tej pory niepożądanych odczynów poszczepiennych. Czekamy na otwarcie rejestracji dla dalszych grup wiekowych, aby móc wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich naszych pacjentów” – mówi dr Mirosław Gers, Kierownik Gminnego Centrum Usług Medycznych w Brochowie.

Nie ma tzw. Rejonizacji szczepień, co oznacza, że każdy pacjent kwalifikujący się do szczepienia, może napisać się w dowolnie wybranym przez siebie punkcie w Polsce.

„Zgodnie z decyzją Wojewody nasza gmina będzie organizować transport niesamodzielnym mieszkańcom gminy do dwóch punktów szczepień: Gminnego Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Brochowie oraz do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie” – informuje Wójt Gminy Brochów, Piotr Szymański.

Z dowozu skorzystać mogą wyłącznie:
– osoby niepełnosprawne (posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami),
– osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia na wyznaczone szczepienie prosimy o zgłaszanie potrzeby transportu pod numerem 22 100 25 99. Telefoniczny dyżur w Urzędzie Gminy funkcjonuje w godzinach:
poniedziałek 8:00 – 16:00
wtorek 9:00 – 17:00
środa 8:00 – 16:00
czwartek 8:00 – 16:00
piątek 8:00 – 16:00

Zgłoszenia trzeba dokonać wcześniej, najlepiej zaraz po ustaleniu terminu szczepienia w punkcie szczepień.

Informujemy również, że rejestracji na szczepienie można dokonać:
– poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989,
– elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu https://pacjent.gov.pl,
– poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień.

Do rejestracji jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie, a także – na dzień przed terminami obu szczepień – przypomnienie o terminie szczepienia. Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia.

UG Brochów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz