Uwaga na oszustów!

Fot. Pixabay
Oszust podający się za policjanta próbował wyłudzić od małżeństwa z Sochaczewa 20 tysięcy złotych. Na szczęście seniorzy nie uwierzyli w historię przestępcy i powiadomili prawdziwych policjantów. Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności.
Wczoraj w południe na telefon stacjonarny 91 – latka i jego 88 – letniej żony zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Zapytał seniorów, czy znaleźli w skrzynce pocztowej wezwanie na przesłuchanie. Rozmówca poinformował ich, że wezwanie zostało wysłane tydzień temu i rano mieli stawić się w jednostce.

Mężczyzna dodał, że w sochaczewskiej jednostce prowadzone jest śledztwo w którym seniorzy wraz z 14 innymi osobami są podejrzanymi o popełnienie przestępstwa. Dodał również, że mogą „wykreślić” się z listy podejrzanych przekazując 20 tysięcy złotych. Polecił im, żeby zostawili gotówkę w skrzynce pocztowej.

Jedynym przestępcą w tym przypadku był mężczyzna podający się za sochaczewskiego policjanta. Seniorzy wykazali się czujnością i zakończyli rozmowę z mężczyzną. Zadzwonili do sochaczewskiej komendy i poinformowali prawdziwych policjantów o oszustwie.

Ponownie przypominamy, że należy zachować szczególną ostrożność w rozmowie z obcymi osobami, zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się temat pieniędzy. Metody działania przestępców cały czas się zmieniają, dlatego zachowajcie czujność i przypominajcie swoim bliskim podstawowe zasady bezpieczeństwa.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz