Uwaga na niewybuchy.

W jednym z ostatnich numerów informowaliśmy o odnalezieniu przez mieszkankę Sochaczewa, blisko 45 cm pocisku artyleryjskiego w lesie w Gawłowie. Kobieta znalazła niewybuch w czasie grzybobrania. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu w lesie w Młodzieszynie. W czasie wędrówki po lesie jeden z mieszkańców okolicznej miejscowości znalazł niewybuch.

Otrzymaliśmy zgłoszenie o znalezieniu pozostałości po pocisku artyleryjskim z czasów II wojny światowej. Miało to miejsce w lesie między miejscowościami Nowa Wieś i Bieliny. Policja zabezpieczyła teren i jak się później okazało znaleziono tam aż trzy niewybuchy. Zostały one wywiezione z lasu w asyście saperów. – informuje Jarosław Liński, leśniczy z Młodzieszyna.

Zważywszy na mnogość takich sytuacji apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie wędrówek po lasach powiatu sochaczewskiego. Ziemia sochaczewska była miejscem w, którym stykały się fronty dwóch wojen światowych i okoliczne lasy z pewnością skrywają jeszcze wiele niebezpiecznych niewybuchów. W przypadku znalezienia materiału wybuchowego należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Trzeba w bezpiecznej odległości poczekać do przyjazdu mundurowych. Policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch.

AS

Fot. policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz