Uszkodził   nieoznakowany radiowóz.

Brak wyobraźni, wymuszanie pierwszeństwa i szybkość, z jaką poruszał się kierowca bmw, były przyczyną groźnej kolizji, w której ucierpiały dwa samochody. Jednym z nich był nieoznakowany radiowóz policyjny. Do zdarzenia doszło 27 lipca około godziny 16.30 na skrzyżowaniu w Woli Pasikońskiej z drogą wojewódzką nr 580.

– Samochód bmw jechał od Sochaczewa w kierunku Kampinosu. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu dostawczemu peugeot boxer i doszło do zderzenia. Było ono tak silne, że samochód odbił się z impetem i wyrzuciło go na stojący na drodze podporządkowanej, czekający na włączenie się do ruchu nieoznakowany radiowóz policyjny fiat punto. Wyjeżdżał on z Woli Pasikońskiej – mówi podinspektor Ewelina Gromek – Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Starych Babicach.

Na drodze zrobił się spory karambol, a ruch drogowy został wstrzymany na dłuższy czas. Kierujący bmw zupełnie nie spodziewał się, że przypadkowo staranowany pojazd okaże się policyjnym radiowozem.

Policja była na miejscu i funkcjonariusze w kilkanaście sekund po zderzeniu z peugeotem byli przy sprawcy zdarzenia. Co więcej, całe zajście dokładnie widzieli i nie było możliwości tłumaczenia się sprawcy kolizji. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Nikt nie odniósł też poważnych obrażeń. Wszyscy kierowcy poddani zostali testowi na trzeźwość. Wyniki były negatywne. Kierowca bmw zarobił spory mandat – dodaje rzecznik KPP ze Starych Babic.

W tym miejscu, na skrzyżowaniu dochodzi często do wypadków, mimo że jest tu dobra widoczność. Kierowcy nie dość, że jeżdżą zbyt szybko, to dość często, jak zaznacza rzecznik policji, lekceważą przepisy i zdarza się wymuszanie pierwszeństwa. Jak było to groźne, pokazał ostatni przypadek.

BN

Fot. Janusz Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz