Urząd bardziej kolorowy.

fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

SOCHACZEW Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu dokona aktualizacji projektu dotyczącego remontu i docieplenia elewacji urzędu miejskiego w Sochaczewie. Korekta dokumentacji jest konieczna w związku z ubieganiem się miasta o dofinansowanie realizacji kolejnych inwestycji w ramach prowadzonego od lat projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Sochaczewie”.

Tym razem ociepleniu zostanie poddana sala gimnastyczna oraz łącznik i skrzydło administracyjne w Szkole Podstawowej nr 7. Kolejna termomodernizacja dotyczy ocieplenia małej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1

Trzecia inwestycja związana z termomodernizacją, dotyczy budynku Urzędu Miejskiego. A ta była odkładana już kilka razy. Do ocieplenia budynku przymierzały się zarówno poprzednie, jak i obecne władze miasta. Zdecydowano się jednak na przełożenie tego w czasie, ze względu na konieczność zakończenia prac modernizacyjnych wnętrza samego budynku. Został już całkowicie wyremontowany, z wyjątkiem tzw. technicznej klatki schodowej.

Dodajmy, że do tej pory na modernizację siedziby Urzędu Miejskiego wydano kilkanaście milionów złotych. Środki te pozwoliły nie tylko na przebudowę samych pomieszczeń, ale również na wzmocnienie fundamentów czy zamontowanie windy. Część funduszy przeznaczono również na zagospodarowanie terenów wokół samego urzędu. W tym na przebudowę znajdującego się przed nim placu. Zagospodarowano także część terenów znajdujących się na tyłach budynku. Wybudowano tam parking oraz łącznik pomiędzy 1 Maja a ulicą Grabskiego.

Jerzy Szostak

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz