Umowa podpisana.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na przebudowę pierwszego odcinka ulicy 15 Sierpnia. Parafowali ją Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa oraz Paweł Tecław – prezes firmy Trakt. Mająca się rozpocząć inwestycja, to pierwszy etap przebudowy fragmentu miejskiego odcinka ulicy. Zostanie ona wyremontowana między Liceum Chopina a skrzyżowaniem z ulicą Broniewskiego, a prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku i potrwają do końca sierpnia.

Dzięki remontowi powstanie droga o bardzo dobrym standardzie, ze ścieżkami rowerowymi, nową nawierzchnią, przebudowaną kanalizacją deszczową. Wartość całej inwestycji to prawie 4,6 miliona złotych. A ponad połowę tej kwoty udało nam się pozyskać ze środków zewnątrz – powiedział Piotr Osiecki. Dodając, że ma nadzieję, że także wniosek miasta o finansowe wsparcie drugiego etapu przebudowy 15 sierpnia, na odcinku od Broniewskiego do obwodnicy, również zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Z kolei będący na podpisaniu umowy poseł Maciej Małecki stwierdził, że cieszy się, iż do Sochaczewa trafiają kolejne rządowe środki.

W ostatnich czterech latach na inwestycje w naszym mieście rząd przeznaczył około 100 miliona złotych. W tej kwocie są środki między innymi na rozwój Energopu, budowę komendy policji, rozbudowę straży pożarnej, na odwiert geotermalny, remont parków, cmentarza wojennego,  stadionu, budowę boisk przy „trójce” i „jedynce” oraz LO Chopina. Dobra współpraca z burmistrzem, panią starostą, z radnymi miasta z PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego przynosi efekty. To nasz wspólny sukces – powiedział Maciej Małecki.

Natomiast Paweł Tecław, prezes firmy Trakt, zapewnił, że nie przewiduje trudności w realizacji inwestycji i zostanie ona zrealizowana w wyznaczonym terminie.

Przy okazji dodajmy, że firma Trakt wybuduje także sieć kanalizacji deszczowej na terenie Chodakowa.

opr. es

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz