Ułożą deszczówkę na Moniuszki.

Prawdopodobnie w maju rozpoczną się prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Moniuszki. Ma to związek z planowanym na koniec kwietnia zakończeniem budowy ściany oporowej skarpy cmentarza pracy ulicy Traugutta.
Burzowiec, który powstanie w Moniuszki, będzie miał za zadanie wychwytywanie wody, która obecnie – podczas opadów czy roztopów, ze względu na znaczny spadek ulicy w kierunku Bzury – spływała po skarpie. A ta została umocniona na odcinku od Cmentarnej do Moniuszki. Obecnie trwają ostatnie prace polegające m.in. na obłożeniu skarpy kamieniami oraz budowy u podnóża muru oporowego zabezpieczeń z gabionów. Na skarpie zostaną również posadzone krzaki, które dodatkowo będą zabezpieczały zbocze przed erozją.
Przy okazji dodajmy, że władze miasta oprócz budowy kanalizacji deszczowej w ulicy Moniuszki, przymierzają się także do jej położenia m.in. w ciągu ulic: 15 Sierpnia, Licealnej, Małej, Gagarina, Chopina, Łąkowej Trojanowskiej, Granicznej, Maczka, Andresa, Kawalerzystów, Roweckiego, Tęczowej oraz Malinowej.
jur

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz