Ulice będą równiejsze.

Kierowcy muszą już w tym tygodniu liczyć się z pewnymi ograniczeniami. W tym tygodniu rozpoczął się remont należącej do starostwa powiatowego ulicy Głowackiego. Powiat przystąpił również do ostatniego etapu przebudowy ulicy Trojanowskiej.

Jak poinformowała nas Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie, w poniedziałek 16 marca firma Strabag przystąpiła do prac związanych z przebudową pierwszego odcinka ulicy Głowackiego.

 Rozbiorą chodnik

Prace rozpoczęto od rozbiórki istniejącego chodnika. Sama inwestycja ma zostać zakończona do 30 września 2020 roku. Prace będą prowadzone na odcinku 645 metrów od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do torów kolejowych prowadzących do hal magazynowych na Polach Czerwonkowskich.

Koszt inwestycji to 2 619 916 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wymianę podłoża i przebudowę nawierzchni ulicy. Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa oraz powstanie jednostronny chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Przypomnijmy, że obecnie kończy się on przy wjeździe do szkoły muzycznej. Natomiast dalej, w kierunku Czerwonki trzeba iść skrajem jezdni. Należy również wspomnieć, że plan przebudowy Głowackiego przewiduje powstanie miejsc postojowych wzdłuż ogrodzenia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego.

Dodajmy, że w następnych latach – po uregulowaniu praw własności do części terenu – starostwo wyremontuje odcinek Głowackiego od przejazdu kolejowego do obwodnicy Sochaczewa.

 Równanie Trojanowskiej

Także w tym tygodniu ruszyły prace związane z trzecim, ostatnim etapem przebudowy ulicy Trojanowskiej. Potrwają one do końca lipca. Tym samym ulica zostanie wyremontowana na całym miejskim fragmencie. I podobnie jak Głowackiego inwestycja zostanie wykonana przez firmę Strabag, która za modernizację fragmentu ulicy – o długości 686 metrów – otrzyma z kasy powiatu 2 274 172 zł.

Trojanowska zostanie całkowicie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Przylasek do granic miasta. Zakres prac przewiduje wymianę podbudowy drogi, wybudowanie odwodnienia oraz ułożenie nowej nawierzchni, przystosowanej do dużych obciążeń. W planach jest również budowa ścieżki rowerowej oraz jednostronnego chodnika.

W związku z rozpoczęciem remontu, kierowcy muszą się liczyć z ograniczeniami. Objazd dla pojazdów o masie do 10 ton – jadąc od miasta w kierunku miejscowości Kożuszki Parcel, należy skorzystać z ulicy Trojanowskiej, skręcić w lewo w Łąkową, przechodzącą dalej w Młynarską. Tuż przed młynem Repsza i zajezdnią autobusową należy skręcić w prawo w ulicę Podgórną biegnącą do miejscowości Orły Cesin. Na końcu drogi, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i w ten sposób dojedziemy do miejscowości Nowe Mostki, gdzie można skręcić w prawo na Kożuszki (Błonie, Warszawę) lub w lewo na Żelazową Wolę (trasa na Leszno, Warszawę). Taki sam objazd obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Z kolei objazd dla pojazdów powyżej 10 ton – jadąc od strony Chodakowa Aleją 600-lecia, kierowcy przecinają prosto skrzyżowania z ulicami Staszica i Trojanowską, z Pokoju i dalej skrzyżowanie z Warszawską. Kierowcy muszą dojechać do ronda u zbiegu Licealnej, Towarowej i Żyrardowskiej, skręcić na wiadukt kolejowy i po dotarciu do ronda skręcić w lewo na Warszawę, albo w prawo na Poznań czy Płońsk. Taki sam objazd obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Jerzy Szostak

Fot. : Archiwum Expressu Sochaczewskieg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz