Ulica Wyzwolenia wyremontowana.

Reklamy

Zakończyła się zaplanowana na rok 2020 inwestycja powiatowa w gminie Iłów. Zrealizowana została przebudowa drogi Iłów – Budy Iłowskie – Młodzieszyn – Mistrzewice – ul. Wyzwolenia w Iłowie, będąca częścią ważnego dla mieszkańców połączenia drogowego w powiecie.

W środę, 9 grudnia dokonano końcowego odbioru, w którym uczestniczył m.in. wicestarosta Tadeusz Głuchowski oraz wójt Jan Kraśniewski. Przedsięwzięcie zrealizowała sochaczewska firma Prima, za kwotę ponad 530,7 tys. zł, zmodernizowany został odcinek o długości 0,580 km.

Przypomnijmy, że w 2018 roku został zrealizowany remont pierwszego odcinka tej drogi o długości 0,4 km. Wykonano wówczas jezdnię o szerokości 6 m, budowę chodnika oraz zjazdów. Inwestycję sfinansowano po połowie z budżetu powiatu oraz iłowskiej gminy. Wykonawcą robót była firma „Drog-Bet” z Sochaczewa.

Na odebranym właśnie, drugim odcinku ul. Wyzwolenia o długości 0,580 km, sochaczewska firma PHU Prima wykonała jezdnię o szer. 6 m, wybudowała chodnik, pobocza, przebudowała zjazdy i wybudowała nowe. Koszt zadania wyniósł ponad 530,7 tys. zł. W tym przypadku bardzo znaczące było 70-procentowe wsparcie środkami pozyskanymi z Funduszu Dróg Samorządowych Pozostała część sfinansowana została z wkładu własnego powiatu sochaczewskiego i gminy Iłów.

– Każdy kilometr nowej drogi to powód do zadowolenia, zapewnia komfort dla kierowców i poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Powiat sochaczewski konsekwentnie realizuje modernizację kolejnych dróg. Jest to możliwe m.in. dzięki profesjonalnemu sięganiu po dotacje, w których pozyskaniu wspiera nas zawsze poseł tej ziemi Maciej Małecki np. z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, tak jak w tym przypadku, jak również dzięki współfinansowaniu inwestycji przez gminy – podkreśla wicestarosta Tadeusz Głuchowski.

Podczas odbioru obecni byli m.in. wicestarosta Tadeusz Głuchowski, wójt Iłowa Jan Paweł Kraśniewski, sekretarz gminy Katarzyna Michalska, Bożena Samson, członek Zarządu Powiatu i radna powiatowa Aneta Roskosz, którzy szczególnie zabiegali o tę, jakże ważną inwestycję, przedstawiciele wykonawcy i dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz