Ulica 15 Sierpnia z rekomendacją.

W trakcie dyskusji o projekcie budżetu miasta na 2020 rok, jaka odbyła się na sesji 20 grudnia, burmistrz Osiecki przypomniał, że w ostatnich dniach podpisywał z wojewodą mazowieckim umowę o przyjęciu dofinansowania do przebudowy pierwszego miejskiego odcinka ulicy 15 Sierpnia, jej fragmentu między LO Chopina a ulicą Broniewskiego. W tym przypadku są gotowe projekty i uzgodnienia, wyłoniony wykonawca robót, a dzięki rządowej dotacji prace w 60 procentach zostaną sfinansowane środkami zewnętrznymi. Roboty ruszają wiosną 2020.

W czasie tego spotkania wojewoda Konstanty Radziwiłł przekazał burmistrzowi bardzo dobrą wiadomość, że Sochaczew ma duże szanse na dotację także na remont drugiego fragmentu ul. 15 Sierpnia – od ulicy Broniewskiego do obwodnicy miasta. Nasz wniosek znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania, a to może oznaczać, że po pomyślnym przejściu dalszej procedury konkursowej ostatni odcinek 15 Sierpnia mógłby zostać zmodernizowany w 2021 roku.

Projekt obejmuje m.in. przebudowę 935 metrów jezdni, ułożenie chodnika dla pieszych, wydzielenie półtorametrowego pasa rowerowego po obydwu stronach jezdni, przebudowę prawie 350 metrów kanalizacji deszczowej i skrzyżowań z Okrzei oraz z ulicą Łuszczewskich, wykonanie zatok dla autobusów oraz miejsc postojowych przed sklepami w rejonie ulicy Łuszczewskich.

sochaczew.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz