Uczą o magii ziół

Fot. Pixabay
Reklamy

NIEPOKALANÓW Od 9 kwietnia na antenie Radia Niepokalanów mieszkańcy gminy i okolic mogą słuchać nowej audycji edukacyjnej. Tym razem Marek Lubiński prowadzący ją będzie się dzielił unikalną wiedzą na temat ziół i różnych metod ziołolecznictwa. Audycje są w każdy piątek o godzinie 12.00.

Marek Lubiński jest spadkobiercą dokonań ks. Edmunda Szeligi, polskiego salezjanina, który żył i działał w Peru. 10-letnia współpraca autora audycji i jego pobyt w Peru zaowocowały zdobyciem cennej wiedzy na temat ziołolecznictwa, którą salezjanin uzyskał od inkaskich plemion i wykorzystywał w praktyce medycznej.

W 1965 roku ojciec Szeliga zaczął oficjalnie leczyć preparatami roślinnymi przeróżne schorzenia, z którymi od lat borykała się medycyna. W prowadzonych przez niego kartotekach, w których zapisywał kuracje ziołowe, do końca 2002 roku odnotowano 35 tysięcy przypadków wyleczeń. Dotyczyły one głównie chorób nowotworowych.

Ojciec Szeliga zawsze podkreślał potrzebę dbania o wysoką jakość ziół, które dostarcza się ludziom. Marek Lubiński stara się być wierny temu przesłaniu. W 1999 roku wspólnie z ojcem Szeligą założył Instytut Uncaria, którego zadaniem było przybliżenie wartości leczniczych ziół andyjskich. Instytut ten jako jedyny w Europie oferuje oryginalne kuracje ziołowe z roślin leczniczych najwyższej jakości, pochodzących z Andów i Amazonii. Tworzone są one w oparciu o oryginalne receptury ks. Szeligi. Instytut Uncaria pozostaje wierny głównej zasadzie swego założyciela, która zaznacza, że tylko zioła w swej naturalnej postaci leczą i są pomocne dla zdrowia.

W roku 2002 ksiądz Edmund Szeliga odznaczony został Orderem Orła Białego przez Prezydenta RP. Do końca swego długiego i twórczego życia pomagał chorym z całego świata i studiował właściwości peruwiańskich ziół. Zmarł w 2005 roku w Limie, w wieku 95 lat, i spoczywa na cmentarzu El Angel.

Audycje Marka Lubińskiego, to opowieści nie tylko o ziołach i ich magicznych właściwościach, ale też o niezwykłej postaci ks. Szeligi i jego naukowym dorobku w dziedzinie botaniki.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz