Uciekł po wypadku.

SEROKI-PARCEL Na drodze krajowej nr 92 w Serokach Parceli w gminie Teresin doszło w nocy ze środy na czwartek do wypadku drogowego. 7 maja, kilka minut po godzinie pierwszej wpłynęło do oficera dyżurnego straży6 pożarne4j zgłoszenie o wypadku drogowym. Zderzenie wyglądało bardzo groźnie i tylko cudem nikt nie zginął. Jeden z kierowców zbiegł z miejsca wypadku.

 Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Sochaczewa oraz po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Niepokalanowa i Paprotni.

Po dojeździe stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy opel astra oraz dostawczy peugeot boxer. Pierwszy z pojazdów pozostawał na jezdni mocno zmasakrowany. Wewnątrz wraku znajdowała się nieprzytomna pasażerka. Na szczęście z zachowanymi funkcjami życiowymi. Kierowca opla jednak oddalił się z miejsca zdarzenia. Strażacy przeszukali pobliski teren z użyciem kamery termowizyjnej w poszukiwaniu zbiega, ale nie odnaleziono kierującego oplem.

Z kolei pojazd dostawczy leżał na lewym boku w przydrożnym rowie. Kierujący z pomocą osób postronnych wysiadł z samochodu przed przybyciem służb ratowniczych. Mężczyzna był w szoku, ale nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Strażacy po przybyciu na miejsce wypadku zabezpieczyli teren i oświetlili go tak, by mieć dogodne pole do udzielenia pomocy nieprzytomnej kobiecie. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostali się do rannej pasażerki opla. Następnie ewakuowali ją na noszach typu deska. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Z miejsca zdarzenia ranną odebrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował do szpitala. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji. Ta zaś ustali, co było powodem ucieczki kierowcy z miejsca wypadku. Wytłumaczeniem może być to, że kierowca mógł jechać bez uprawnień, ewentualnie pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Postępowanie policyjne wyjaśni te okoliczności.

 BN

Fot.: OSP Paprotnia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz