Ubezpieczenie podróży służbowej – jak wybrać?.

fot. Koleje Mazowieckie

Wyjazdy wiążą się z wieloma zagrożeniami, dlatego dobrą praktyką jest kupowanie ubezpieczenia przed udaniem się w podróż. Istnieją specjalne polisy stworzone z myślą o osobach, które biorą udział w delegacji. Zakres poszczególnych ofert różni się od siebie, dlatego przed wyborem jednej z nich warto skupić się na kilku aspektach. Czym kierować się, kupując ubezpieczenie podróży służbowej?

Co obejmuje ubezpieczenie podróży służbowej?

Polacy, którzy wyrobią kartę EKUZ, mogą korzystać w krajach Unii Europejskiej z darmowej pomocy medycznej w takim samym stopniu co obywatele danego państwa. W niektórych miejscach nie wszystkie badania i usługi są finansowane odgórnie, dlatego dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na dodatkowe ubezpieczenie. Taka forma ochrony pozwala na uniknięcie kosztów pomocy medycznej, która w danym państwie nie jest darmowa.

Zakres ubezpieczeń podróży służbowych różni się od siebie. Zazwyczaj to pracodawca pokrywa koszty związane z polisą, ale nie jest to ściśle obowiązująca zasada. Czasami sam pracownik musi wykupić ubezpieczenie. Wówczas znalezienie odpowiedniej polisy staje się dość trudne.

Większość ubezpieczeń podróży służbowej obejmuje:

pokrycie kosztów leczenia do określonej kwoty, NNW, OC w życiu prywatnym, Assistance, ubezpieczenie bagażu.

Dokładny zakres różni się w zależności od wybranej polisy. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych istnieje również opcja dokupienia dodatków, które pozwalają na zwiększenie maksymalnej sumy kosztów leczenia czy skorzystanie z darmowej pomocy w nieco mniej typowych przypadkach.

Więcej o ubezpieczeniu podróży służbowej dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/ubezpieczenie-podrozy-sluzbowej.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia podróży służbowej może być trudny. Standardowe polisy obejmują wszelkie zdarzenia związane z wykonywaniem pracy przez osobę, która uczestniczy w delegacji. Zazwyczaj w ich skład wchodzi także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, pozwalające na wypłacenie odszkodowania osobie poszkodowanej w wyniku przypadkowej działalności pracownika.

Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego wybór jednej z polis wiąże się z koniecznością porównania co najmniej kilku ofert. W tym celu warto skorzystać z internetowych kalkulatorów, takich jak https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. W tym miejscu zestawisz poszczególne propozycje i poznasz ceny każdej z nich. Warto jednak pamiętać, że najtańsze ubezpieczenie podróży służbowej wcale nie musi być najlepsze. Bardzo często wyjątkowo niska cena idzie w parze z okrojonym zakresem ochrony lub niewielką sumą, którą pokryje ubezpieczyciel w razie wypadku.

Przed wybraniem danego ubezpieczenia warto skupić się na jego zakresie. Czasami dobrym pomysłem okazuje się także dokupienie rozszerzeń, które zapewniają pomoc również w razie wystąpienia mniej powszechnych wypadków. Warto pamiętać, że polisa na podróż służbową obejmuje jedynie sytuacje wynikające z działalności zawodowej. Jeśli zdarzenie będzie miało miejsce w trakcie załatwiania prywatnych spraw, koszt leczenia nie zostanie pokryty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz