Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy nie musi być wysokie.

Nawet kilka tysięcy złotych – z tak wysokimi składkami muszą liczyć się niektórzy młodzi kierowcy. Wcale jednak nie musisz kupować tak drogiego OC ani też unikać opłacania składek. Sprawdź, jak obniżyć cenę polisy nawet o 50%.

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców kojarzy się z bardzo wysokimi kwotami. Wszystko związane jest z ryzykiem, które ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak pokazują statystyki policyjne, to właśnie kierowcy w wieku 18-25 lat jeżdżą najmniej ostrożnie. Wywołują wiele wypadków komunikacyjnych, których przyczyną jest przede wszystkim brawura i brak umiejętności szybkiego reagowania na nieoczekiwane zdarzenia na drodze.

Ile kosztuje średnie OC dla młodych kierowców?

Jak pokazują statystyki, w III kwartale 2019 roku średnia wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne wynosi 1360 zł. To spora kwota, biorąc pod uwagę fakt, iż kierowcy w wieku 36-45 lat płacą około dwukrotnie mniej – 578 zł. Warto przy tym podkreślić, że mieszkańcy Wrocławia płacą znacznie większe składki niż mieszkańcy innych polskich miast, np. Rzeszowa, Opola czy Kielc.

Nic więc dziwnego, że osoby z dopiero co uzyskanym prawem jazdy chciałby płacić znacznie mniej niż wynika to z kalkulacji.

Atrakcyjne OC dla młodych kierowców – to możliwe

Doświadczenie pokazuje jednak, że atrakcyjne OC dla młodych kierowców jest dostępne. Trzeba tylko… porównać dostępne oferty zamiast wybierać przypadkowe rozwiązanie. Warto bowiem mieć świadomość, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe we własnym zakresie szacuje ryzyko, dlatego różne mogą być wysokości składki.

Ubezpieczenie samochodu w kalkulatorze OC/AC łatwo obliczyć. Wystarczy wypełnić formularz, podając wiarygodne dane. W informacji zwrotnej otrzymasz wysokość składki proponowaną przez znanych ubezpieczycieli. Pamiętaj, że uzyskane dane to tylko kalkulacja – nie jest to oferta wiążąca. Dzięki temu możesz jednak dowiedzieć się, w jakim towarzystwie masz szansę na korzystną polisę (ostateczna kwota może się różnić, ale tylko nieznacznie).

Najtańsze OC dla młodych kierowców – czy warto?

Młodzi kierowcy korzystający z serwisów porównywarkowych mogą wykupić polisę OC nawet do 50% taniej. Czy warto jednak kierować się wyłącznie ceną?

Okazuje się, że tak – zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne dla każdego ubezpieczyciela. Nie ma przy tym znaczenia wysokość składki. Chcąc więc zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, warto wybrać najtańszą polisę.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz