Ubezpieczenie narciarskie – co powinno obejmować?.

Zimowe wyjazdy narciarskie często mogą wiązać się z wypadkami. Góry, śnieg i wspaniałe widoki podczas jazdy brzmi jak marzenie. I właśnie podczas takiego zjazdu można się na chwilę zapomnieć. Właśnie wtedy bardzo łatwo o wypadek. Jednak nawet nie tylko wtedy, bo wystarczy, że inny narciarz wjedzie w kolejkę do gondoli, albo wyciąg się zatnie lub zejdzie lawina – wszystko to, chcąc nie chcąc, trzeba brać pod uwagę wybierając się na narty, a już w szczególności przy wyjazdach zagranicznych. Dlatego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem narciarskim już teraz.

Jak się ubezpieczyć?

Samo ubezpieczenie się jest wyjątkowo proste – można się wybrać do ubezpieczalni osobiście, wybrać ubezpieczenie przez telefon lub zakupić je on-line na stronie internetowej https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/.

Odwiedziny w ubezpieczalni mają wiele korzyści, ponieważ ubezpieczyciel może wyjaśnić i rozwiać wiele wątpliwości związanych z ubezpieczeniem. Podobnie przez telefon, ubezpieczyciel jest w stanie wyjaśnić wszystkie zawiłe kwestie ubezpieczenia, aby wybrać wariantu najbardziej odpowiednie przy wyjeździe w góry. Opcja on-line jest przeważnie wybierana przez osoby, które często korzystają z ubezpieczenia i wiedzą z doświadczenia, co powinno się w nim znaleźć.

Co ma być zawarte w ubezpieczeniu i czy karta EKUZ wystarczy?

Karta EKUZ jest zaświadczeniem, że jej posiadacz jest ubezpieczony w Polsce, a tym samym może korzystać z publicznej opieki zdrowotnej na terenie państw członkowskich UE. Nie obejmuje to nagłej akcji ratunkowej bądź leczenia w prywatnych placówkach. Bardzo ważne jest, aby przy wyborze ubezpieczenia wybrać wariant o nielimitowanych bądź bardzo wysokim progu kosztów leczenia. Samo wezwanie karetki bez ubezpieczenia to koszt sięgający od kilku do kilkudziesięciu tysięcy euro. Warto też zwrócić uwagę na to, czy w razie potrzeby usługa obejmuje transport do kraju poszkodowanego, gdy obrażenia będą ciężkie.

Również sprzęt narciarski lub snowboardowy może zostać ubezpieczony, szczególnie gdy jest on wysokiej jakości i zastąpienie go nowym wiązałoby się z wysokimi kosztami. Poleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia OC, szczególnie w rejonach alpejskich, gdyby doszło do wypadku z udziałem innego narciarza na stoku. Jadąc na wypoczynek własnym samochodem, zaleca się oczywiście ubezpieczenie środka transportu. Koszt ubezpieczenia to przeważnie 7-12 zł na dzień przy wariancie maksymalnym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz