Tymczasowy areszt dla podejrzanego o postrzelenie na grillu.

Reklamy
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie ustalają okoliczności tragicznej śmierci 37 – letniego mężczyzny, który zmarł w wyniku postrzału w głowę podczas grilla. Podejrzany 40 – latek usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Przestępstwo jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.
W ubiegłą sobotę, kilka minut po godzinie 22. do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o postrzeleniu mężczyzny podczas grilla. Policjanci natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Ciężko rannego mężczyznę przetransportowano do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Mimo wysiłków lekarzy, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, gdzie wykonywano czynności pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczono ślady biologiczne. Podczas przeszukania znaleziono broń czarnoprochową – replikę rewolweru COLT z której oddano strzał. Mundurowi zatrzymali trzech mieszkańców Sochaczewa w wieku 28, 35 i 40 lat, którzy brali udział w spotkaniu z tragicznym skutkiem.

W poniedziałek wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Najstarszy z mężczyzn do którego należała broń, usłyszał zarzut zabójstwa. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego 40 – latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz