Tylko kąpiele słoneczne.

Pomost zwodowany, działa wypożyczalnia kajaków i sprzętu wodnego, na sesji 17 czerwca radni wyrazili zgodę, by od 3 lipca na terenie plaży miejskiej zaczęło funkcjonować miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.
Niestety z kąpieli w Bzurze na razie nie skorzystamy, bo woda w niej nie jest dość czysta. Wykazały to badania wykonane na zlecenie ratusza, dlatego od jutra, czyli oficjalnej inauguracji sezony plażowego nad Bzurą zachęcamy do kąpieli słonecznych, spacerów po bulwarach, gry na boisku do siatkówki plażowej i do korzystania z wypożyczalni kajaków.

Oczywiście czerwcowe badania wody nie będą jedynymi, co daje nadzieję, że kąpielisko z ratownikiem i wyznaczonymi strefami dla dzieci i dorosłych jednak zadziała. Do końca wakacji woda będzie regularnie badana. Próbki pobierane będą m.in. 6 i 13 lipca oraz 3 sierpnia.

Oczywiście o tym, że badania wyszły dobrze, niezwłocznie poinformujemy. Jeśli ktoś miałby wątpliwości, czy kąpielisko działa, czy nie, najpewniejszy znak to obecność ratownika. Gdy jest na plaży, można wchodzić do wody. Jeśli nikt nie czuwa nad bezpieczeństwem kąpiących się, w tej sytuacji do rzeki wchodzimy na własne ryzyko, co rzecz jasna stanowczo odradzamy.

UM

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz