„Twój Parasol” – aplikacja mobilna dla ofiar przemocy rodzinnej.

Reklamy

Sytuacja związana z obecnie panującym stanem epidemii i zasadami dotyczącymi ograniczeń w przemieszczaniu się, jest wyjątkowo trudna dla osób doznających przemocy w rodzinie. Dlatego też Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Komenda Główna Policji zachęcają do korzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój Parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie (www.twojparasol.com ).

Aplikacja „Twój Parasol”  po uruchomieniu do złudzenia przypomina program do sprawdzania pogody, który niemal każdy ma na swoim telefonie. Dzięki temu zapewnia użytkownikom niezbędną dyskrecję. Gdy dwa razy stukniemy w ikonę odpowiadającą aktualnemu poziomowi zachmurzenia nieba przechodzimy do ukrytej części aplikacji. Pozwala to nam przejść do takich sekcji jak: oceń ryzyko przemocy, procedura „niebieskiej karty”, regulacje prawne, przemoc i jej rodzaje, czemu tak trudno wyjść z przemocy, szukaj wsparcia oraz jak rozmawiać z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie. Wszystkie te działy oferują wiedzę dla osób, które potrzebują pomocy. Dolny pasek menu pozwala również skorzystać z dyskretnego narzędzia służącego do nagrywania dźwięku i obrazu oraz robienia zdjęć. Pliki automatycznie przesyłane są na podany adres mailowy i nie są zapisywane w telefonie. Aplikacja pozwala również dyskretnie skontaktować się z wybraną osobą lub zadzwonić pod numer 112. Ostatnia zakładka w menu umożliwia przejście do mapy na której zaznaczono miejsca i instytucje niosące pomoc ofiarom przemocy.

Pamiętaj o konieczności włączenia funkcji lokalizacji w swoim telefonie co pozwoli na właściwe funkcjonowanie aplikacji!!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twojparasol

 

 

https://apps.apple.com/pl/app/tw%C3%B3j-parasol/id1487388144

MOPS Sochaczew

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz